Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ei av jentene mine er borte i helga, der har de nylig fått Tsjekkoslovakisk Ulvehund, seks mnd gammel nå..

Det har blitt noen whatsapp-fotos. Blir spennende å følge han framover.

Foreløpig egeneskapsbeskrivelse: Han er ikke dominant, kløpunktet er under magen. Forøvrig lik vår Donna i farger, kroppsbygning, reservasjon overfor fremmede. Men ulvehunden roligere. Donna har mer ulveadferd i hilsing.

Han er fredelig i lag med de andre andre hundene, har ikke ressursforsvar.

post-11846-0-61421600-1426972456_thumb.j

post-11846-0-46732200-1426972512.jpg

post-11846-0-56480000-1426973873.jpg

Skrevet

Spennende!

Er de vanlige i Spania?

Jeg vet ikke, men lette opp rasen på Spanias "finn.no" milanuncios. http://www.milanuncios.com/perros/perro-lobo.htm og antall annonser gir inntrykk av hvilke provinser de finns, i hvertfall. Ang milanucios så selger både seriøse og "useriøse" hunder, og alt mulig annet der.

Men jeg skal høre nå i dag, med eier, om de vet hvor mange det er på Tenerife. Håper å få hilst på den. :)

Skrevet

Er det flere her som har hilst på Tsjekkoslovakisk Ulvehund?

Hvordan var de i såfall? Første gang jeg har hilst på en, live.

Eksotisk :ahappy:

En rolig, vennlig og trygg hund. Søt med valpehode på skakke gikk forsiktig forbi fireåringen og babyen som såvidt har begynt å krabbe. Dempende, men ikke unnvikende. Med andre ord, en sympatisk fyr jeg falt for.

Guest Gråtass
Skrevet

I Norge har det vært en kun en, så vi er noen priviligerte her på forumet som har truffet den. @vivere kan kanskje utdype litt mer.

Guest vivere
Skrevet

I Norge har det vært en kun en, så vi er noen priviligerte her på forumet som har truffet den. @vivere kan kanskje utdype litt mer.

Ler. Nei jeg tror ikke at jeg skal begi meg inn i denne diskusjonen, slike utdypinger overlater jeg til andre :)

Forøvrig fanns det i 2014 totalt ca 27 - 28000 tsjekkoslovakiske ulvehunder registrert i databasen men det reelle tallet er trolig mye høyere. Samme år var det registrert 11 spanske oppdrettere men det finns sansynligvis flere som ikke er registrerte.

Skrevet

Ler. Nei jeg tror ikke at jeg skal begi meg inn i denne diskusjonen, slike utdypinger overlater jeg til andre :)

Forøvrig fanns det i 2014 totalt ca 27 - 28000 tsjekkoslovakiske ulvehunder registrert i databasen men det reelle tallet er trolig mye høyere. Samme år var det registrert 11 spanske oppdrettere men det finns sansynligvis flere som ikke er registrerte.

Har jeg tråkket i en salat uten å vite det? :D

Takk for opplysningene i hvertfall :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...