Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vår gamle fine hund skal nå korsbåndsopereres på torsdag da veterinæren mente prognosene var gode. Vi forbereder oss derfor til rehabiliteringen og lurer på om dere har noen tips og triks for en vellykket rehabilitering? Veterinæren skal selvfølgelig konsulteres, men ingenting er som personlige erfaringer. Spørsmål 1: Hvordan tenker dere vi kan løse 30kg hund og trapper? De skal vel helst ikke gå i trapper den første tiden, men vi bor i kjeller uten heis og må gå to trapper for å lufte hund. Hun er ikke veldig komfortabel med å være veskhund ?

Skrevet

Jeg ville rett og slett... hørt om dere kan være noen andre steder i perioden. Å gå i trapper med 30kg hund er heeeelt NO NO - har veterinæren sagt noe om dette? Vi lot hunden være nede i 1 etg (har 3etg hus) i en hel mnd, før hun fikk gå i trapper.

2) Vi brukte ingen form for svømming eller annen opptrening enn å gå rolige turer og sakte bygge opp turmengden. Det var ikke noe hokus pokus, bare rolig rolig rolig de første 2-3 ukene, knappest noe tur overhodet. Og IALLEFALL ikke noe hopping inn/ut av bil, trapper eller noe som helst "hopping på to bein" (f.eks møte folk eller slikt).

Skrevet

Vi har vurdert om hun kan være hos noen andre,men vi kjenner rett og slett ingen som ikke har trapp inn til leiligheten/hus. Vet ikke helt hvordan vi skal løse det da. Skal høre mer med veterinæren på torsdag. Hva om vi får ordnet noe form for bæresele for bakkroppen slik at hun kan få litt hjelp, kanskje det kan være noe? Er det verst å gå opp eller ned eller er det bøyebevegelsen som skal unngås? Det er forresten snakk om den "lette" varianten operasjon der det "bare" blir festet et kunstig korsbånd, dersom det er av betydning.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...