Gå til innhold
Hundesonen.no

Bo i Oslo med hund - hvor er det fint?


Recommended Posts

Skrevet

Ett tips uansett: det var flere ganger jeg ikke fant beste kollektivruta ett sted før jeg hadde bodd der litt, ofte går det busser og slikt direkte hvor man skal, mens ruter.no anbefaler en veldig krøkkete løsning, bare fordi man sparer 1 min på den. Det er uansett vanligvis å foretrekke å minimere antall bytter, siden det minker sjangsen for å bli negativ påvirket av trafikkkaos.

Ja, regner med man blir litt kjent etter hvert :) Har for det meste sett på google maps og sett etter tbane-linjene, mens buss får man litt mindre oversikt over der.

Skrevet

Såg att du ikke hade behov att bo sentralt i byn, men ifall noen annan läser tråden og lurar på det samma og gærna bor sentralt med hund så ær min anbefalning gamle byn. Næra till sentrum, botanisk hage, hunde park, och fengselparken før korta rastningsturer. Ekeberg parken ær næra med stora grønt områden. næra att ta kollektiv trafik till marka nær man vill gå på tur.

Den ene leiligheten jeg skal se på er nære Ekeberg, om jeg ikke tar feil er det noen som bruker møtes der for hundetreff etc? Og så kan man spasere i Ekebergparken kanskje og se på skulpturene :D

Skrevet

Den ene leiligheten jeg skal se på er nære Ekeberg, om jeg ikke tar feil er det noen som bruker møtes der for hundetreff etc? Og så kan man spasere i Ekebergparken kanskje og se på skulpturene :D

Ridgebackklubben har ukentlige treff med tur der. ;)

Ellers er det et hundejorde/friområde der, og mye fine steder å gå tur. Og en del hunder, mange løse.

Skrevet

Jeg er oppvokst på Årvoll og jeg elsker det området! :wub: Foreldrene mine bor fortsatt ved bommen opp mot Lofthus, og det er så utrolig deilig å ha skogen fem minutter unna. Liker også at skogen i det området er så variert. Man kan gå oppover, bortover, til Trollvann, Grefsenkollen og masse andre fine steder :wub:

Min helt klare anbefaling blir derfor Årvoll/Tonsenhagen/Bjerke/Grefsen. :)

Det er også veldig sentralt, med masse busser til mange av de store knutepunktene, samt t-banen ikke så mange holdeplassene unna.

Skrevet

Nå ser det ut til at det blir sør for Oslo, enten holtet eller Bergkrystallen. Greier ikke bestemme meg ;-) blir enten å bo alene, med buss tre stopp til tbanen til jobb, eller bo med noen som har hund, direkte tbane til jobb. Frister at hundene får selskap i hverandre, men da må de kunne være rolige sammen også.

Skrevet

Ja, ulempen med Grorud ift Helsfyr er at du fort vekk må bytte buss/bane, og da tar det fort en halvtime dessverre. Men ingenting i veien for å ta seg en tur i Lillomarka selv om man bor østover. Veldig greit slik. ;)

Vel, det er bare å bytte til 21/28-bussen på Hasle, i rushtiden går det 3 busser pr. 10 minutter der, utenom rushen er det 5-6 minutter mellom avgangene.

Å gå fra Hasle til Helsfyr T-bane tar ca 11 minutter.

Skrevet

Vel, det er bare å bytte til 21/28-bussen på Hasle, i rushtiden går det 3 busser pr. 10 minutter der, utenom rushen er det 5-6 minutter mellom avgangene.

Å gå fra Hasle til Helsfyr T-bane tar ca 11 minutter.

Det har ikke bare noe å si hvor ofte bussene går, de skal jo helst komme seg fram også. ;) Nå er vel ikke Hasle-Helsfyr den verste strekningen, men med mye folk og trafikk så tar det likevel litt tid.

Skrevet

Vi flytter ut av en leilighet på Kjelsås nå etter hvert, hvor mye kan du betale i mnd? Vi betaler 9500 pluss strøm. 2-roms, med hage og skogen rett ved :)

Skrevet

Det har ikke bare noe å si hvor ofte bussene går, de skal jo helst komme seg fram også. ;) Nå er vel ikke Hasle-Helsfyr den verste strekningen, men med mye folk og trafikk så tar det likevel litt tid.

Det er en strekning med kollektivfelt stort sett hele veien (et par glipper på tilsammen 300 meter eller noe), fremkommeligheten er rett og slett veldig grei i retning mot Helsfyr

Det kan ta litt lenger tid tilbake, men det er svært sjelden det er kø verdt å snakke om fra Helsfyr til Hasle.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...