Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som er gode på denne? Jeg hadde ingen problemer med dette programmet før jul på forrige oppgave, men nå har jeg ny pc og måtte laste det ned på nytt. Første problemet mitt er at den ikke vil legge til en referanse fra en et kapittel i bok med redaktør inn riktig i referanselisten. Den gjør det riktig bortsett fra å få med sidetallene kapittelet går over. Får heller ikke med sidetall i referansen i selve teksten.

Forrige gang elsket jeg EndNote, nå hater jeg det :P Jeg bruker APA 6th (lastet ned bokmålsvarianten), men den vil fortsatt skrive forfatter x AND forfatter y i stedet for med OG.

Må jeg legge inn alle referansene mine om jeg bytter stil etter de er lagt inn? Jeg tror ikke den sto på APA da jeg la de inn, men da jeg la inn en referansen i teksten på en bok la den seg inn slik den skulle etter APA.

Skrevet

Jeg har endNote X7, men ikke hatt problemer med det. Har du lastet inn ditt gamle bibliotek etter at du la inn ny versjon?
Du kan også lage referansene manuelt om de ikke vil legge seg inn automatisk. Der er egen funksjon for det. Da legger du inn infoen, inkl sidetallene, slik du vil ha det. Og da skal det ligge lagret i biblioteket ditt slik du har satt det opp.

Bytte stil gjør du ved å velge style for hele biblioteket i ett tastetrykk. Trenger ikke laste inn hele biblioteket eller legge inn referansene på nytt for å skifte stil.

Skrevet

Jeg har lagt inn referansen manuelt, men enda vil den ikke vise sidetallene i referanselista, selv om jeg har fylt det ut. Har ikke lastet inn gammelt bibliotek, hadde ikke så mange referanser inne så gjør ikke noe om de må legges inn på nytt. Skjønner ikke hvorfor den ikke vil legge inn de h******* sidetallene! Jeg hadde brukt kortere tid totalt om jeg hadde lagt inn alle manuelt uten programmet enn jeg har brukt på å klare å få den ene referansen riktig. Vet du hvorfor den bruker store bokstaver på feks forfatternavn i referanselista? Er det noen innstillinger jeg kan endre på? Kan endre det i referanselista, men da må jeg gjøre det helt til slutt, for den endrer seg selv tilbake om jeg gjør andre ting i dokumentet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...