Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow for en som enda ikke har blitt omregistert?


Recommended Posts

Skrevet

Halvbroren til Storm flyttet til Norge for et par uker siden. Han er finskoppdrettet og omregistreringspapirene er sendt til NKK.

Om et par uker skal det være utstilling i Nordhordland Hundeklubb og eierne lurer på om valpen kan delta der? Eller må han vente til han er omregistrert? Det er jo valpeshow og han stiller i 4-6 mnd og resultatene er uoffisielle så jeg tenker kanskje at det ikke gjør noe? Han er vaksinert og stamtavla har han men han er altså enda ikke blitt norsk ...?

Veldig glad om noen kan svare da fristen for utstillingspåmelding går ut om noen dager.

Skrevet

Å så kjekt!

Da kan de bare melde ham på og fylle i regnr og resten av opplysningene?

Bare å melde på - trenger ikke regnr heller mener jeg.

Skrevet

Valpeshow er uoffisielt.. Så faktisk kan man komme me en hund som aldri kommer til å få papirer og stille ut der også :)

Den bør ligne på rasen sin da, vel og merke :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Nei, den trenger ikke.. Men dårlig tegn hvis sommern må spørre hvilken rase du har liksom :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dommern!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Nei, den trenger ikke.. Men dårlig tegn hvis sommern må spørre hvilken rase du har liksom :P

Det skjer nok antakelig oftere enn man skulle tro :lol:.

Det er slike hunder som får høre "Hyggelig familiehund"... da vet man at man kanskje ikke har noen videre karriere i ringen :lol:

  • Like 1
Skrevet

Det skjer nok antakelig oftere enn man skulle tro :lol:

Det er slike hunder som får høre "Hyggelig familiehund"... da vet man at man kanskje ikke har noen videre karriere i ringen :lol:

Hæh??!!! Så når du mener jeg fikk det på kritikken min at jeg kan bare gi opp?!! :lol: haha Neida :lol:

Det er faktisk ikke noe jeg har fått.. Mye annet da dog, feks "trenger mer disiplin".. Men det vakke på valpeshow da :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hæh??!! Så når du mener jeg fikk det på kritikken min at jeg kan bare gi opp?! :lol: haha Neida :lol:

Det er faktisk ikke noe jeg har fått.. Mye annet da dog, feks "trenger mer disiplin".. Men det vakke på valpeshow da :lol:

Jepp - da kan du bare putte bikkja i bakgården og glemme hele greia :lol:.

Jeg har skrevet det en del ganger på kritikker fra valpeshow - men det var for en bestemt dommer da :lol:.

Skrevet

Jepp - da kan du bare putte bikkja i bakgården og glemme hele greia :lol:

Jeg har skrevet det en del ganger på kritikker fra valpeshow - men det var for en bestemt dommer da :lol:

Haha såpass.. Stakkars valpeeiere.. Men de trodde vel sikkert at det var positivt ment :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Haha såpass.. Stakkars valpeeiere.. Men de trodde vel sikkert at det var positivt ment :P

Hahahaha, eierne var helt sikkert fornøyde de ja :D.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
    • Jeg har også vært her for mange år siden.
    • Hundene er ikke redd for torden og Lyn bortsett om det slår ned rett i nærheten. Er dere da hjemme om det er meldt torden og Lyn på yr.no?   Tenkte jeg skulle ett sted men dumt å dra da kanskje?
    • Liker å se gamle brukere savne aktivitet. Min første bruker fant sonen i 2010. 16 år, av og på, teller kanskje som gammel bruker jeg også   Tror kanskje flere søker tilbake til forum etterhvert pga økende misnøye med Big Tech data harvesting. Selv er jeg i ferd med å ta spranget fra Android til et nisje operativsystem som er upraktisk fordi Vipps og BankID ikke fungerer — men det er privat. Storebror får ikke registrert hvor mye flatulens jeg har produsert for å beregne neste ukes klimakvote. Andre deler villig alt og kommer kanskje aldri tilbake fra Facebook, Google, Alexa, Copilot og Siri. Jeg var forøvrig ikke aktiv på sonen i den dramatiske perioden alle snakker om som en andre verdenskrig. Da jeg pauset pga livssituasjon var dette et av de mest aktive forumene på norsk internett. Høyt tempo, høy temperatur. Det var trist å returnere til en spøkelsesby lik Levanger sentrum etter Magneten ble bygget.  Jeg blir like glad hver gang jeg ser aktivitet her, nær samme hva det dreier seg om, så vit at det gleder selv om det kanskje ikke kommer respons. Keep sonen alive🐾 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...