Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fullstendig hang-ups etter å få spist denne kaka igjen, så håper noen kan hjelpe meg med oppskrift..

Kaka er laget av noe som ligner ostepop, men har ikke dette "ostelaget" utenpå, og karamell blandt annet. Dette er rullet sammen som ei rullekake, som man skjærer i skiver..

Kaka fikk jeg smake av et par fra Estland, og var vist vanlig der. Men finner ingenting på Google :(

Noen som kan hjelpe meg?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Er den søt? Budapestkake? :P det er marengs, da ..

Søt og litt salt.. Ikke budapestkake nei..

Dette høres absurd ut, håper du finner ut hva det er :D

Men den er veldig god da!

Skyter i blinde jeg her nå etter et kjapt google søk :-P

 

http://www.detsoteliv.no/oppskrift/karamellrullekake

Nope, ikke den..

Den ligner på at man tar et tynt lag med karamell over ostepoplignende greier og ruller til ei pølse..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Dette høres absurd ut, håper du finner ut hva det er :D

Enig, dette hørtes jo helt absurd ut! Ostepop med karamell-kake? Håper oppskrifta dukker opp, for da vil jeg prøve :D

Skrevet (endret)

Kaka var kanskje laget av corn puffs? Sånne maisting som ligner på cheezedoodles og som man kjøper til unger.

Hva smakte kaka forresten? Sånn utenom karamell ... Var det noe fyll i den?

Endret av Justisia
Skrevet

Kaka var kanskje laget av corn puffs? Sånne maisting som ligner på cheezedoodles og som man kjøper til unger.

Hva smakte kaka forresten? Sånn utenom karamell ...  Var det noe fyll i den?

 

Ingen fyll.. Les ned ;)

 

 

Tada: http://kerli.buzznet.com/photos/kerliskitchentoffee/ :D

 

Eller?

 

(Er på slankern, derfor denne unaturlige, overdrevne interessen for en estlansk kake ;) )

Og ja! Herregud ja :D da skal jeg kanskje bake kake i dag.. Eller, bør kanskje vente til helga ettersom jeg prøver å kutte ned søtsaker i uka :P

Men det ligna veldig!

Men, hvor får man kjøpt ingrediensene her i Norge da? :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Sånne maisgreier får man kjøpt i de fleste matbutikker.
Karamell kan du lage selv, eller kjpe karameller du liker og smelte.

Trodde det var en kake med fyll og greier jeg.
Så bra du fant det ut da :)

  • Like 1
Skrevet

Sånne maisgreier får man kjøpt i de fleste matbutikker. 

Karamell kan du lage selv, eller kjpe karameller du liker og smelte.

Trodde det var en kake med fyll og greier jeg.

Så bra du fant det ut da :)

Neida, ingen fyll.. Men veldig god!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Den kaka ligner veldig på popkorn-snøballer ol. "kaker" eller cakepops av popkorn og karamell og/eller smeltet marshmallows. Det skal vi nemlig ha til barnebursdag snart :P

Det er sikkert godt, men popcorn er ikke såååå godt synes jeg..

Sånn ostepop-ting blir jeg hekta på :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...