Gå til innhold
Hundesonen.no

Markobolla


rosinbolle
 Share

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1,5 år

Får vel lage tråd til bolla mi også! Det er veldig mange søte tervevalper på sonen for tida, så her er en tråd til med mer bildespam av en liten ulldott med sort maske. Marko, aka. Over the co

Tusen takk alle sammen! Ny bildespam! Klarer ikke bestemme meg for hvilke bilder jeg liker best, så da blir det alle sammen. På fredag fikk Marko være sammen med søstra mi på fridagen hennes i

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

På tide med en oppdatering! :)

Siden sist har Marko blitt 1 år gammel! Fortsatt god og søt. Her er tre bilder:

Hund som vet hvordan man slapper av:

image.thumb.jpg.c43898dd79ed3f0e0bd95755

Hund i solnedgang:

image.thumb.jpg.76cae5f1b9ed5ccdbd3ed514

Dette bildet gjør meg glad:

image.thumb.jpg.cb84bf869245ee7b2543973c

Her er en video jeg har laget med en fancy app på telefonen:

 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...
Guest Snusmumrikk
7 timer siden, rosinbolle skrev:

Ja, nå er han ikke lille valpis lengre! Hvor ble tida av?

Vet ikkke :o Han var en hengslete unghund med fjoner rundt ørene sist jeg så han :o Fin har han blitt da!

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På Saturday, February 27, 2016 at 7:42 PM, Frida og fuglehundene skrev:

Åå, ønsker meg en slik :wub: 

Ja, de er så artige og herlige :)

På Sunday, February 28, 2016 at 1:18 PM, MarieR skrev:

Han er så fin, både inni og utapå :wub:

 

23 timer siden, Snusmumrikk skrev:

Vet ikkke :o Han var en hengslete unghund med fjoner rundt ørene sist jeg så han :o Fin har han blitt da!

 

23 timer siden, Wachita skrev:

Så stor og fin han er :wub:

 

Tusen takk, alle sammen! :) Han er en skikkelig godgutt, synes jeg :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...