Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får vel lage tråd til bolla mi også!

Det er veldig mange søte tervevalper på sonen for tida, så her er en tråd til med mer bildespam av en liten ulldott med sort maske.

Marko, aka. Over the cold heat av Revehiet, er født 23. sept. 14. Vi fulgte valpene ganske tett fra de var 4-5 uker gamle, og endte opp med verdens fineste lille Marko. Han er en fin fyr. Tror det må være verdens enkleste valp, vi har ikke hatt noe som helst trøbbel med ham. Vi er rett og slett overrasket over hvor enkelt det er å ha en valp i hus, og synes vi er superheldige.

Marko er oppfinnsom, uttrykksfull og morsom, lærevillig og et stort matvrak. Til å være belger synes jeg han er veldig rolig, han er en tenker. Litt forsiktig i møte med andre hunder, og ekstremt glad i folk. Marko liker snø, pinner, kongler, MAT, kos, sokker, den myke fotballen han adopterte fra hagen (den hadde ligget der i ukesvis, altså) og mennesker.

Bildespam (mange innebilder, for det er så mørkt når jeg kommer hjem fra jobb og skal gå tur):

Marko 8 uker:

Marko 10 uker:

12 uker gammelt snøentusiast:

Vi har en fanghund:

Vi kan godt surfe på sonen sammen:

Sånn ser han ut når han vil ha kveldsmat:

Nå har han fått slappe ører... Tannfelling?

Før:

Etter:

Avslutter med en slowmo-film av Marko som kommer løpende ut av kontoret til samboern. Skikkelig valpeløping :wub:

  • Like 8
  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1,5 år

Får vel lage tråd til bolla mi også! Det er veldig mange søte tervevalper på sonen for tida, så her er en tråd til med mer bildespam av en liten ulldott med sort maske. Marko, aka. Over the co

Tusen takk alle sammen! Ny bildespam! Klarer ikke bestemme meg for hvilke bilder jeg liker best, så da blir det alle sammen. På fredag fikk Marko være sammen med søstra mi på fridagen hennes i

Posted Images

Skrevet

Takk :D Lurer på om hunden er laget av sukker, for jeg får lyst til å spise ham opp ganske ofte. Er det normalt å være så forelska i hunden sin? ;)

Han kjekke mannen med hund i fanget er forresten samboern min, for de som ikke skjønte det. :P

  • Like 1
Guest Liquorice
Skrevet

Kjempesøt bolle! :D

Nå har han fått slappe ører... Tannfelling?

Terven min fikk også slappe ører under tannfellinga, tror det er ganske vanlig :)

Skrevet

Takk :D Lurer på om hunden er laget av sukker, for jeg får lyst til å spise ham opp ganske ofte. Er det normalt å være så forelska i hunden sin? ;)

Han kjekke mannen med hund i fanget er forresten samboern min, for de som ikke skjønte det. :P

Jeg er dødsforelsket i hunden min! :D Tror jeg skrev det ganske masse over alt :P

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Fine Marko :D Sånne ører fikk min eldste også noen uker i tannfellinga. Ørene sto fra han var 6 uker gammel, så var det et par uker i tannfellinga de sto sånn ut som Marko sine, før de kom opp igjen :)

Guest Liquorice
Skrevet

Vi har en fanghund:

De slutter forresten ikke med å være lapdogs når de blir større- jeg har en 28 kg hannhund som helst vil ligge oppå meg hele tiden :lol:

Skrevet

De slutter forresten ikke med å være lapdogs når de blir større- jeg har en 28 kg hannhund som helst vil ligge oppå meg hele tiden :lol:

Vi har en på 23 kg and still growing som skal ligge på fanget hele tiden jeg og xD

Skrevet

Dere og deres tervvalper altså :wub: At det går an! :wub:

Røde fristelser ;)

Søt og fin valp. Ser ut som dere trives godt med hverandre :-)

Takk :) Han passer velsig godt inn i familien vår, altså!

Takk, alle sammen :) Her er et bonusbilde fra i dag (håper det ikke blir opp ned nå):

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen takk alle sammen! :)

Ny bildespam! Klarer ikke bestemme meg for hvilke bilder jeg liker best, så da blir det alle sammen. ;)

På fredag fikk Marko være sammen med søstra mi på fridagen hennes i stedet for å være alene hjemme mens vi er på jobb. Det tror jeg var stas. Han fikk langtur i skogen og kose seg som fotomodell og fartsmaskin.

Etter en sånn tur i skogen må man slappe av litt;

Han kan også å sitte på steinen i hagen (dvs. fellesområdet):

Forresten, snø er digg, bilder fra forrige helg:

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...