Gå til innhold
Hundesonen.no

Superdekken/kondomdress til stor hund, eller noe som hjelper mot kladdesnø på bein


Recommended Posts

Skrevet

Veldig lang tittel :P .

Vi sliter med at Fant ser ut som en puddel når vi går i snøen. Han får tjukke lag med kladder oppover beina og vi kan jo ikke gå i løssnø med han, han blir iskald.

Kan dere hjelpe meg med å finne noe som beskytter bena? Han er jo ganske høy så kladder på kroppen er forsåvidt ikke noe problem. Vi kan gjerne kjøpe kondomdress, men den må gå helt ned for det er jo nederst problemet er. Den på jegeroghund.no ser ut som den blir "for kort" i beina.

Guest lijenta
Skrevet

Puddelfolket bruker gjerne ei som syr tynne dresser som passer godt for puddel med lange bein men ikke vet jeg navnet på damen. KAnskje hun kunne sydd. KAn forhøre meg hvis ikke andre vet hvem jeg snakekr om

Skrevet

Har ikke prøvd med showshine eller formfett nei, blir det ikke grisete? Fungerer det like bra som feks gamasjer?

Showshine griser ikke. Vet ikke hvor bra det fungerer, men det er stor forskjell på show shine. Noen er omtrent helt magisk og andre kunne man like gjerne latt vær å ha på.

Skrevet

"Showshinen" må ha høy affinitet for proteinene i pelsen, samtidig som den er hydrofob. Høres ut som en litt vanskelig oppgave, ettersom pelsen i seg selv er polar, og derfor ikke frastøter vannet. Mulig kun kjemikere forstår dette, men poenget er at det er vanskelig å bruke kjemikalier for å hindre klabbing. Skal man bruke fett vil det ofte ikke feste godt nok i pelsen (griseri), og skal man bruke noe som sitter, så vil det ikke virke.

Lange potesokker av gummi kan fungere om ikke snøen er dyp

Skrevet

Har prøvd det meste selv til Minion, ikke pga snøballer, men pga skaresnø.
Ingenting funket. Har ikke klart å finne dress som dekker bena, potesokker som ikke ramler av og gamasjene varte i kanskje 10 minutter før jeg også fant de i snøen. (Hurtta gamasjer)

Jeg bestilte også spesialsydde potesokker som gikk over hasene (greyhound person), men de ramlet også av.
Prøvde showshine på Kiwi, noe som heller ikke funket. Hun så ut som en yeti etter 2 min.

Folk som syr dresser til puddel, syr ikke dresser til mynder (store mynder), så når søsteren min fikk tak i en heldekkende dress til sin puddel så trodde jeg at jeg hadde funnet en løsning. Den gang ei.

Nå har jeg jo flyttet og snø er omtrent ikke eksisterende her, så jeg har sluttet å lete.
Men en heldress som sitter bra på hadde vært fint uansett, når det blir minusgrader. (hurtta sin hemmer bevegelse)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Spesialsydde superlange sokker som holdes oppe av stropper over ryggen. Helst i forskjellig farge så han blir seende ut som Pippi Langstrømpe :D:lol:

Skrevet

Da virker det kanskje som superdekken + lange potesokker er det beste alternativet? Hvis ikke kan han jo ikke gå tur i snøen, og det er litt håpløst :) .

Skrevet

Jeg holder beina til Bjønn ganske korthåra på vinteren, og klipper litt runst potene. Er det aktuelt? Det hjelper hvertfall veldig, og vi får kun snøklumper bak på foten

Skrevet

Jeg holder beina til Bjønn ganske korthåra på vinteren, og klipper litt runst potene. Er det aktuelt? Det hjelper hvertfall veldig, og vi får kun snøklumper bak på foten

Jeg kan jo foreslå for mamma å nappe ham ned nedenfor albuene ja :) .

Skrevet

Nico skjønner ikke helt hva Fant sutrer for :aww:

20150124_135812.jpg

Vi har bestemt oss for å prøve de gamasjene.. Overallen hjelper på mage, men det blir uansett mye på beina.

Kram snø og pels er noe dritt..

  • Like 1
Skrevet

Denne vinteren har jeg blitt veldig glad i blåseren min. Den blåser snø ut av puddelvalp-pels og den :ahappy: Tar en halvtimes tid :P

Skrevet

Denne vinteren har jeg blitt veldig glad i blåseren min. Den blåser snø ut av puddelvalp-pels og den :ahappy: Tar en halvtimes tid :P

Ja, hvis hovedproblemet var jobben etterpå så kunne vi nok alltids klart oss! Men han blir jo så kald at han ikke har lyst til å gå, hele hunden bare synker sammen og ser relativt deprimert ut. Beina må jo bli fryktelig nedkjølt tenker jeg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...