Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lucia klødde litt i munnen sin, så nå har ikke @Toril lader til iPhone'n sin.

Er det noen som har en slik til overs å selge? Toril og/eller jeg er i Letohallen i løpet av begge dagene til helga, så overlevering kunne for eksempel skjedd der.

Lucia har ikke fått lommepenger til å kjøpe ny selv enda...

Skrevet

Trenger dere bare ledningen? Om dere gjør det har jeg i hvertfall 1 jeg kan sende dere mot porto :)

Det kommer an på hva du mener med bare ledningen?

Toril har en seks-syv biter som en gang i tiden var lader, fra stikkontakten til pluggen du dytter i mobilen, men så lagde Lucia klippfisk av den :P

Det hadde jo vært supert om du har det vi trenger, litt svinn er det jo når en har valp, så greit å ikke kjøpe ny og dyr helt enda :whistle:

Skrevet

Det kommer an på hva du mener med bare ledningen?

Toril har en seks-syv biter som en gang i tiden var lader, fra stikkontakten til pluggen du dytter i mobilen, men så lagde Lucia klippfisk av den :P

Det hadde jo vært supert om du har det vi trenger, litt svinn er det jo når en har valp, så greit å ikke kjøpe ny og dyr helt enda :whistle:

Har ikke hatt 3'rn selv, men 4'rn bruker samme. Og der er det løse deler, en stikkkontakt sak som du putter usb ledningen inn. Usb ledningen bruker man til å lade og koble til pc. Jepp, super forklart :P

Her ser du kanskje hva jeg prøver å forklare :lol:

http://m.mytrendyphone.no/shop/lader-set-iphone-61541p.html

Så om det er bare den ledningen så har jeg, selve støpselet har jeg ikke ekstra av da de funker på de nye også.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...