Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tips til feriesenter eller feriehus i Danmark som egner seg til en småbarnsfamilie med hund? Aller helst med aktivitetsmuligheter for ungene i gåavstand og friområder/natur rundt. Og innendørs basseng/badeland.

:flowers:

Skrevet

Siden tråden har fått følgere så kan jeg jo nevne at vi har vært på Skallerup Beach Resort/Skallerup Klit , og det var helt fantastisk! Det eneste negative var at det var litt kaldt i sisten av juni, så vi badet bare inne. Men det positive var at vi fikk stranden nesten for oss selv og hunden kunne gå løs på stranden (fordi det var tomt altså). Stedet er kjempestort, det er stier overalt, skog, mange aktiviteter for barn, spa-avdeling for voksne, badeland, lekeland, en liten bondegård i gangavstand, gps-skattejakt, hinderløype, stor og flott lekeplass med fotballbane, samt flere små lekeplasser plassert rundt omkring. Pizzasjappe med verdens kjedeligste pizza, en relativt bra restaurant med kjempeservice (fikset ta med og stek selv-biffmiddag til oss da vi kom rett før stengetid og ikke hadde verken mat eller drikke), og også en egen voksen-restaurant, og alt unntatt maten var gratis. Ja, og hyttene/husene er veldig flotte. Til og med vedovn og boblebad, som vi ikke brukte i juni :thumbsup:

Grunnen til at vi ikke drar dit i påsken er at de har litt fullt, er ganske dyre og er litt for langt unna legoland, som er noe av målet med turen. Men det er absolutt verdt hver krone, så vi vurderer det nesten. :)

Skrevet

Har du vært på noen av feriesentrene til Dayz? Var dere fornøyde?

Vi var der når jeg var yngre å husker jeg elsket det! ville være der hvert år.

Masse kjekt å gjøre, fine hytter. vi var på Rønbjerg, der har jeg de beste minnene fra Danmark :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er vokst opp med å tilbringe alle høstferiene på Dayz Grønhøj Strand og ELSKET det. Nå etter noen år uten å ha vært der har vi nok en gang startet tradisjonen igjen, bare med den utvidede familien det blir av barn og samboere :)!

Vet dog ikke hvor langt der er fra Legoland da vi aldri dro dit derfra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...