Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nei jeg vet ikke hvorfor Kanga har hengt seg opp i bilen vår jeg, den brukes til å kjøre til jobb i liksom :P men ja den kan fylles varer i, samt flyttelass, juletrær og mye annet :P

Ikke har bilene våre noe reklame på de engang :P

Markedet er hardt for alle ja :) Spesielt dette som du nevnte med frakt, at folk helst vil ha gratis frakt - da forsvinner all fortjeneste for de fleste butikker med mindre man sender 15 pakker om dagen for da synker prisen bittelitt fra bring, men igjen sender man 15 pakker om dagen så går det jo ganske greit.

(man må sende 15 hver dag, inklusiv lørdag og søndag for å få ned frakt kostnaden).

For en morsom diskusjon .. plutselig ble det om å gjøre å være minst mulig :lol:

Men jeg har absolutt ikke oppfattet Canider som noen stor bedrift altså, kanskje fordi vi har litt kontakt "på siden", men når noen tror dere er kjempestore så må dere ta det som et kompliment om at dere driver profesjonelt og sikter mot stjernene :flowers: Jeg synes absolutt dere skal dekorere bilen deres med Canider-logo!

Og jeg har bare positivt å si om Canider.no - anbefales på det sterkeste. Kjapt, proft og gode varer :)

Utstyrtilhund.no/ har jeg også handlet fra, og det var kjapt og proft - her har jeg bare kjøpt bøker så langt.

Og http://www.qrutrokofnorway.no/ har jeg ikke handlet fra, men de har spennende utvalg og burde være enhver fuglehundeiers drømmebutikk (og andre eiere også).

Og det var vel min ringe erfaring med hundenettbutikker :icon_redface:

  • 6 months later...
Skrevet

jeg er og veldig fornøyd med Canider, godt utvalg, rask levering og de har en unik evne til å ha inne det jeg plutselig skjønte at jeg trengte. Så ender alltid opp med en litt for stor bestilling, men hunden min er veldig fornøyd da. ;)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...