Gå til innhold
Hundesonen.no

wactelhund


Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Er det noen oppdrettere av denne rasen i Norge?

Ei i klassen min som har hatt rasen tidligere, men nå er hunden død av alderdom. De ønsker seg sårt en ny, men vet ikke hvor de skal henvende seg. Tips?

Skrevet

Min søster har. Og de har planer om å skaffe seg en til snart. Men de drar til Sverige fordi de syns de hundene som avles frem der er bedre enn de som er tilgjengelige her på berget. Deres syn på det. De bruker hundene sine aktivt til jakt.

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg tror ikke de skal jakte med den, da begrenser det kanskje oppdretter utvalget enda mer?

Guest Bølla
Skrevet

Jeg tror ikke de skal jakte med den, da begrenser det kanskje oppdretter utvalget enda mer?

Det vil jeg ikke si, men da er de avhengige av at det kommer store kull. Dette er en veldig anvendelig jakthund og de egenskapene man setter høyt i jakt liker de fleste også å ha i dem som kjæledyr. Oppdretterne vil nok ikke sette ikke-jegere først på valpelisten, men er man tidlig nok ute kan man være heldig. Rasen er uansett ikke delt som vi ser i andre leire (fysjom).

Guest Gråtass
Skrevet

Takk for innspill alle sammen. Jeg kjenner ikke rasen, så gøy å lære noe nytt.

Skrevet

Nå er jo jeg en nysgjerrig sjel, og jeg ser jo på wachtelhunden vi har i hus, og tenker at vi aldri kunne hatt henne om mannen ikke jaktet.

:P

Skal de kun ha hunden til selskap?

Er jo en veldig aktiv rase..

Guest Gråtass
Skrevet

De har hatt rasen i 12 år, så jeg regner med at de vet hva de går til. Aktiv frilufts familie uten våpen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...