Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tidi eller Blondie trenger pass 11-15 januar. Mamma og pappa kan ta den av hundene som ikke får pass.

Tidi har løpetid nå, og kommer til å ha det i den perioden jeg trenger pass. Hun er en aktiv frøken ute, men rolig inne. Hun kan finne på å leke med andre hunder inne, men hun er grei å snakke til. Drar i bånd, men er kjempe lydig å ha løs.

Blondie er med på alt, men tåler veldig godt rolige dager. Ganske rolig både inne og ute. Hun er fryktaggresiv mot andre hunder og kan dermed bråke litt i bånd på tur i passeringer med andre hunder. Det er kanskje greit å møtes først om hun skal bo med en annen hund for å se om hun går overens med hunden :)

Skrevet

Vi kan passe Blondie :) Jeg har kun en vakt den perioden (senvakt fire timer) og ellers ingen planer.

Skrevet

Haha, jeg ser den @Wachita. Like greit at Tidi er hos mamma og pappa som har tispe selv.

Tusen takk, @ingvildoline :D Mulig jeg må levere henne dagen før om det går fint. Jeg må sjekke når jeg skal reise :)

Glemte helt å skrive at begge hundene klarer seg fint alene i flere timer :) Men kanskje greit at du et litt hjemme når Meesha er som han er med tisper. De to gikk jo greit sammen inne da jeg passet Meesha sist :)

Skrevet

Hadde ikke vært redd for å ha Blondie alene hos oss, men for hennes del vil jeg ikke at Meesha og hun skal være alene sammen, haha :P Siden Blondie er kastrert er det null stress :) Edit: Går helt fint om du leverer dagen før:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...