Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kom over en annonse hvor det sto:

Pris kommer noe ann på str på kullet men tenker 6000

Da tenker jeg automatisk at kullet blir født for å tjene noen kroner? Det er vel ikke stort å tjene på 6000 kr per valp, men dette er blandingshunder, så da slipper de vel unna noen utgifter..?

Hvorfor endre prisen grunnet antallet valper? Er det for å øke inntekt hvis det er få valper?

Skrevet

Jeg ser for meg at det kan være for å få igjen mest mulig av kostnadene man har hatt med kullet. Og kanskje også noe med hvor lenge de kan sitte med valpene selv. Selger man billigere, så går valpene raskere, da er det enklere å bli kvitt mange.

Skrevet

Jeg ser for meg at det kan være for å få igjen mest mulig av kostnadene man har hatt med kullet. Og kanskje også noe med hvor lenge de kan sitte med valpene selv. Selger man billigere, så går valpene raskere, da er det enklere å bli kvitt mange.

Jo, sant det. jeg synes fortsatt det blir litt feil kanskje? Men så vet jeg jo ikke hvordan selger tenker..

Skrevet

Jo, sant det. jeg synes fortsatt det blir litt feil kanskje? Men så vet jeg jo ikke hvordan selger tenker..

Jeg synes også det blir litt feil, samtidig er det litt logisk at folk ikke vil gå i minus på et kull de (kanskje) ikke ønsket eller planla. At de kunne utgått det er en annen diskusjon :)
Skrevet

Mulig at jeg ikke skjønner kostnadene med et kull, siden eg aldri har hatt et. Men hvor mye kostnader kan det være med et slikt tilsynelatende uplanlagt kull med blandingsvalper? Ikke har de vært på ultralyd, fordi hadde selger visst hvor mange valper det ble. Og ikke skal de registreres. I beste fall får de vaksiner, ormekur, chip og helseattest. Burde selger ikke komme godt i pluss, økonomisk, med 6000kr pr valp, samme hvor lite kullet er?

Hvis h*n er avhengig av å få inn en viss sum, burde annonsen kanskje heller ikke bli lagt ut før valpene er født?

  • Like 1
Skrevet

Mulig at jeg ikke skjønner kostnadene med et kull, siden eg aldri har hatt et. Men hvor mye kostnader kan det være med et slikt tilsynelatende uplanlagt kull med blandingsvalper? Ikke har de vært på ultralyd, fordi hadde selger visst hvor mange valper det ble. Og ikke skal de registreres. I beste fall får de vaksiner, ormekur, chip og helseattest. Burde selger ikke komme godt i pluss, økonomisk, med 6000kr pr valp, samme hvor lite kullet er?

Hvis h*n er avhengig av å få inn en viss sum, burde annonsen kanskje heller ikke bli lagt ut før valpene er født?

Hva om personen må ta seg fri fra jobb? Kanskje ikke har feriedager og dermed blir ferie/permisjon uten lønn? Bare ett eksempel på tapt inntekt i forbindelse med ett valpekull.

Skrevet

Sikkert en som har blitt overrasket av ett kull og ikke helt tenker klart enda? Den prisen for blandinger er vel ganske normal.

Ja, var ikke prisen jeg tenkte på. Den synes jeg virker grei :) var heller det at den ble regulert etter antall valper jeg stussa over..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...