Gå til innhold
Hundesonen.no

Era, Risk og Gentle


Recommended Posts

Skrevet

Fantasisk vakre de dalmatinerne dine altså, jeg kjenner jeg får så fryktelig lyst på dalmatiner igjen nå, de er helt nyyyydelige!! Før likte jeg sorte best, men nå har de brune virkelig vokst på meg, spesielt etter disse bildene... Jeg tror nok virkelig jeg må ha dalmatiner altså. :wub:

Det er noe eget med prikkedyrene ja :heart: Jeg hadde en sortprikket som min første, men etter Era er jeg solgt til de brune ... Skulle egentlig beholde en sortprikket etter kullet til Era, men det ble vist brunt det også gitt :P Satse på det kommer en sort liten frøken til meg på neste kull :innocent:

Ellers kan jeg fortelle at i Mai måned, skal Risk og Gentle ta FA :) Jeg har også meldt på Hurry (sønn av Era) som jeg har ute på deleie og Shiny (datter av Era) som søsteren til min kjære eier. Shiny skal jeg muligens ha et kull på i 2016. Bestemmer meg vel helt etter FA :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Hurra, grattis! Og uten å kjenne noe særlig til rasestandard på dalmis må jeg si han har en flott konstruksjon.

Tusen takk!

Noe jeg liker aller best på gutten, er at han har bryst! Det savner jeg dessverre hos mange dalmatinere. I tillegg til at de blir alt for steil i fronten.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med en fin champion :) Og hvor utrolig flott Era er :wub: Tror det må være den fineste dalmisen jeg har sett.

Tusen takk :)

Eramusen er verdens søteste! :wub:

  • 2 months later...
Skrevet

Lenge siden sist! I dag var det SOL :jump: , så da fikk jeg tatt med meg kamera og hunder på en aldri så liten fototur. Fant oss en fin blomstereng hvor vi kunne knipse bilder :)

309_zpst6pponqb.jpg

148_zps7khe3iqw.jpg

Tjukkebolla :P

176_zpsln5rgmjm.jpg

182_zps1ijdc9ts.jpg

:wub:

187_zpsortbj5fs.jpg

199_zpsbkqtbg1x.jpg

209_zpszl1hcscb.jpg

220_zpsgatbnmfe.jpg

245_zpsh9cpu0ru.jpg

249_zpsnvfkykax.jpg

254_zpstj6ty3sp.jpg

264_zpswbnn9bmc.jpg

281_zpsvvybutje.jpg

342_zpsiqgcgspq.jpg

354_zpsvid5qt9c.jpg

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

I dag har Risk og Gentle bestått funksjonsanalyse! :) Gentle hadde vist den beste testen dommeren noen gang hadde sett på en dalmatiner :) Skal legge ut resultatene seinere ... Alt for trøtt nå zzzzzzzz...

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...