Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi fikk feil sekk med vh med oss fra butikken sist og siden mannen kappet blokka oppdaget vi ikke at det var storfevom istedet for laks vi hadde fått med oss.

Men jeg skjønner det slik at jeg da kan ha en skvett selolje oppi også funker det som fullfôr?

Han liker det egentlig ikke noe særlig, men vi må jo bli kvitt det på noe vis.

Blande det i tørrfôr funker ikke. Sære rare hunden! (Noen påstår han ligner på matmora på dette punktet)

Så, holder det med selolje og hvor mye evt?

Skrevet

Han liker at maten stinker så kanskje det funker med litt olje. Problemet er at vi har 20 kilo av den storfevomma, så hadde vært kjekt om han ville spist den opp.

Vi prøver med ei spiseskje da. Bra for pelsen om ikke annet. :)

  • Like 1
Skrevet

Dere som bruker selolje fra V&H, hvor lang er ca holdbarheten på de? Har en stående i kjøleskapet, men den er så oljete at blekket hvor datoen står har blitt visket ut :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Han liker at maten stinker så kanskje det funker med litt olje. Problemet er at vi har 20 kilo av den storfevomma, så hadde vært kjekt om han ville spist den opp.

Vi prøver med ei spiseskje da. Bra for pelsen om ikke annet. :)

Det er vel ikke akkurat anbefalt å fore på ren storfevom i sånne kvanta?

Ei spiseskje er sikkert fint. Ikke noe mer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...