Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstur i Bergen 2014


Recommended Posts

  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvis du har mulighet til å komme til Åsane, så kan vi jo ta det i luftegården der, så lenge det ikke er mange andre der Jeg kommer med toget i morgen, siden bilen min er syk og må være hjemme Så da

Jeg kan i helgen

Det er helt i orden Jeg kommer mest sannsynlig en tur til sommeren, så vi kan ta det da

Skrevet

Jeg kan nok i helgen, men har ikke helt for meg timeplanen enda :P Vet jeg skal på kino med min datter en av dagene hvertfall :)

Si fra når du får kabalen til å gå opp du, så skal jeg nok få møtt deg :)

  • Like 1
Skrevet

Vi trodde det men hun lurte oss :P

Ahh, men da kan vi jo prøve :) Bare advarer mot at min kan være litt innpåsliten på tisper. Det er godt mulig at han skjønner at hun er valp og ikke lukter så godt enda, men jeg kan ikke garantere noe..... :P Han jukka t.o.m på en Labrador hannhund i dag.... :| Den grisen! :blink:

Skrevet

Ahh, men da kan vi jo prøve :) Bare advarer mot at min kan være litt innpåsliten på tisper. Det er godt mulig at han skjønner at hun er valp og ikke lukter så godt enda, men jeg kan ikke garantere noe.... :P Han jukka t.o.m på en Labrador hannhund i dag....  :| Den grisen!  :blink:

Vi prøver og om det blir for voldsomt så tar vi bare å går tur isteden :)
Skrevet

Vi prøver og om det blir for voldsomt så tar vi bare å går tur isteden :)

Jepp :) Da sees vi utenfor der i morgen :) Håper noen av de andre kommer også :D

Skrevet

Når klokken og slik? Og hvooor :P jeg er ikke helt sikker på hvor den ligger..

Noen som vet om Midtun Zoo er åpen i morgen? skulle kjøpt potesokker..

Skrevet

Når klokken og slik? Og hvooor :P jeg er ikke helt sikker på hvor den ligger..

Noen som vet om Midtun Zoo er åpen i morgen? skulle kjøpt potesokker..

Vi ble enige om klokken 13.00 på luftegården i Åsane. Forutsatt at den ikke er stappfull av andre hunder :) Midtun zoo er åpen ja(står ikke noe annet på nettsidene) og jeg skal bort der selv, så jeg kan jo møte deg der og så kan vi gå bort til luftegården sammen. Og så møter vi @Enits der :)

Skrevet

Vi ble enige om klokken 13.00 på luftegården i Åsane. Forutsatt at den ikke er stappfull av andre hunder :) Midtun zoo er åpen ja(står ikke noe annet på nettsidene) og jeg skal bort der selv, så jeg kan jo møte deg der og så kan vi gå bort til luftegården sammen. Og så møter vi @Enits der :)

Det høres jo ypperlig ut! :D

Skrevet

Hvor kjører du fra @Cattn? Jeg vet ikke helt hvor hundegården er og må ta buss fra Loddefjord ;p

Fra Lone (Mellom arna og nesttun) Men jeg kan sikkert plukke deg opp en plass om du vil det ? =)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...