Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstur i Bergen 2014


Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Teo kommer til Bergen til jul og vil gjerne treffe likesinnede :D Er det noen soniser som vil treffe oss?

Teo er en blandingshund på 4 år som elsker å leke sammen med andre hunder :D

Han går stort sett bra sammen med de fleste. Leker fint med hannhunder også, så lenge de ikke er for dominant eller skal yppe til bråk. Han kan være litt innpåsliten på inntakte tisper(han er da MANN må vite :P ), men steriliserte/kastrerte tisper går fint. Leker fint med valper også :)

Tidspunkt blir vi nok enige om etter hvert :) Vi vil gjerne treffes et sted hvor hundene kan løpe løs, så kanskje i en av luftegårdene eller i en skog? Jeg har bil, så kan gjerne kjøre et stykke for å møtes(Innenfor rimelighetens grenser) :)

007_zps825488cf.jpg

  • Like 1
  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvis du har mulighet til å komme til Åsane, så kan vi jo ta det i luftegården der, så lenge det ikke er mange andre der Jeg kommer med toget i morgen, siden bilen min er syk og må være hjemme Så da

Jeg kan i helgen

Det er helt i orden Jeg kommer mest sannsynlig en tur til sommeren, så vi kan ta det da

Skrevet

Jippi :D

(Kan jeg si at jeg håper ingen intakte tisper vil være med å gå tur? For da må Meesha være i bånd :fear: )

Skrevet

Jippi :D

(Kan jeg si at jeg håper ingen intakte tisper vil være med å gå tur? For da må Meesha være i bånd :fear: )

Jeg håper egentlig litt det også. Teo kan være litt plagsom der. Men det er jo mulig å dele opp møtene også. At jeg møter deg kanskje en dag og noen andre en annen dag. Eller selvfølgelig at vi møtes flere en dag. Det finner vi jo ut av :)

Skrevet

Jeg håper egentlig litt det også. Teo kan være litt plagsom der. Men det er jo mulig å dele opp møtene også. At jeg møter deg kanskje en dag og noen andre en annen dag. Eller selvfølgelig at vi møtes flere en dag. Det finner vi jo ut av :)

Det går an :) Meesha kan ikke være løs med tisper dersom det er andre hannhunder med. Det vil jeg ikke utsette tispen(e) for :P

Edit: Flere hannhunder sammen går helt fint :)

Skrevet

Khal går greit med alle sammen, og begge deler samtidig. Han tar bare ikke helt hint av andre hannhunder om de er interresert i tisper. Han skjønner ikke at de ikke vil leke med han og blir litt frustrert ;P

Skrevet

Det ser ut som jeg dessverre må ta toget hjem til jul og da vet jeg ikke hvor lenge jeg blir i Bergen. Så evt treff må nesten foregå i Åsane, med mindre noen har mulighet til å plukk oss opp et sted :)

Skrevet

Jippi :D

 

(Kan jeg si at jeg håper ingen intakte tisper vil være med å gå tur? For da må Meesha være i bånd  :fear: )

Tuuuuuusen takk skal du ha!!!!!! :P haha

Da skal jeg stikke tilbake, og sier, noen med hunder som kan oppføre seg(!!) rundt andre hunder som blir med på romjulstur?

Neida, bare tuller :P:D

  • Like 1
Skrevet

Skal muligens få en til å se på bilen min helgen, så hvis han kan bytte delene, så er det mulig jeg kjører over likevel. Det blir jo sikkert ikke møte med det første likevel, men jeg sier fra i hvert fall :)

Skrevet

Lumi ser ut til å ha fått løpetid nå, så romjulstur kan jo bli interessant :P

Uff, da må det bli båndtur i så fall.... Tviler på at grisen min vil la henne være i fred løs da.... :) Men båndtur går jo an det også :)

Jeg kommer til Bergen i morgen og blir en uke btw :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er gjerne med.. Men da gjerne en inn gjerdet plass de kan leke og kose seg...

Da knøttet ikke syns turer er det store enda :P hehe

Hvis du har mulighet til å komme til Åsane, så kan vi jo ta det i luftegården der, så lenge det ikke er mange andre der :) Jeg kommer med toget i morgen, siden bilen min er syk og må være hjemme :) Så da er jeg liksom litt låst i Åsane, med mindre jeg kan bli plukket opp av noen og få sitte på frem og tilbake.

  • Like 2
Skrevet

Jeg er gjerne med.. Men da gjerne en inn gjerdet plass de kan leke og kose seg...

Da knøttet ikke syns turer er det store enda :P hehe

Hvis du har mulighet til å komme til Åsane, så kan vi jo ta det i luftegården der, så lenge det ikke er mange andre der :) Jeg kommer med toget i morgen, siden bilen min er syk og må være hjemme :) Så da er jeg liksom litt låst i Åsane, med mindre jeg kan bli plukket opp av noen og få sitte på frem og tilbake.

Innhegningen på liaflaten er jo fin til det :)

Skrevet

Tuuuuuusen takk skal du ha!!! :P haha

Da skal jeg stikke tilbake, og sier, noen med hunder som kan oppføre seg(!) rundt andre hunder som blir med på romjulstur?

Neida, bare tuller :P:D

:lol: Er fullt klar over at jeg har ei drittbikkje så dersom mange tisper vil være med lar jeg bare være å komme, ikke verre enn det :)
Skrevet

Kommer kanskje, forutsatt at det blir tur og ikke stå i ro/kaffeslaberas :P

Isåfall blir nok Lykke kanskje hjemme, mistenker at hun nærmer seg løpetid.

Skrevet

Er hjemme i leiligheten til 11 så etter en bit mat og litt smasking på sambo skal jeg klare å ture med deg før 16 :)

Skrevet

Er hjemme i leiligheten til 11 så etter en bit mat og litt smasking på sambo skal jeg klare å ture med deg før 16 :)

Flotters :) Har du mulighet til å komme deg til Åsane eller?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...