Gå til innhold
Hundesonen.no

Aron, Taipa (drever) og Skills (stabijhoun)


Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært på forumet i to måneder snart, og tenker det er på tide å lage en bildetråd for Aron :)

Aron er født i mars 2014, så han er nå 8 måneder. Det er kjæresten min og meg sin lille gullgutt :wub:

Vi har gått valpekurs, deltar på ukentlige miljøtreninger på hundeklubben og han brukes på jakt :) til nå har han jaga hare og rådyr som vi vet, og det skal bli spennende å se om han jager rev og hjort også :)

Ellers er han en fantastisk liten krabat, kjempesosial og skjønn, tror ikke vi kunne vært mer fornøyd :wub:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Like 9
  • Svar 129
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært på forumet i to måneder snart, og tenker det er på tide å lage en bildetråd for Aron Aron er født i mars 2014, så han er nå 8 måneder. Det er kjæresten min og meg sin lille gullgu

Bilder som ble tatt for noen dager siden. Herlig å løpe løs å herje i snøen!    

Da er siste tilskuddet i flokken kommet hjem, Næssgårdens Enter Sandman  til daglig blir det Skills. henta han i går kveld, og bilturen hjem gikk kjempebra! Klynka litt 3 første minuttene, derett

Posted Images

Skrevet

Søte! Litt størrelsesforskjell ja :ahappy:

Hehe, ja :) men den lille frøkna har kustus på lillegutt :P eneste hunden som faktisk klarer å si fra til han slik at han skjønner det, og uten være borti han :P

Skrevet

Så fin han er! Ser ikke så mange av dem i gatene akkurat, vet du hvor mange det er i Norge?

Takk :D det er en del, men de er som regel i jaktmiljøet :) jeg kjenner ingen utenom iallefall :)

Slipper dere ungbikkja sammen med en voksen :o

Slipper de på hver sin side av øya, har sluppet de sammen en gang :) den voksne har faktisk mindre tid i skogen en vår, så den er like uerfaren :)
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da er vi kommet inn i 2015, og vivil ønske alle to- og firbeinte et riktig godt nyttår! :D

Nyttårsaften var for Aron sin del nesten som hvilken som helst annen dag. Vi gikk en fin tur på dagen, og allerede da ble det sendt opp mengder med raketter.. Heldigvis bryr ikke Aron :)

De to første bildene er fra i går kveld. Her ble smellene og bråket utenfor tatt med stor ro. Var til og med ute litt over midnatt og tissa, Aron var mer opptatt av å spore opp katta enn å se opp på fyrverkeriet :P

Det siste bildet er fra julaften :wub:

Edit: julebildet endte visst i midta

post-13748-0-58109100-1420126282_thumb.j

post-13748-0-66314700-1420126476_thumb.j

post-13748-0-93766000-1420126491_thumb.j

  • Like 2
Skrevet

I går var vi på vår første miljøtrening siden november. Merket godt at Aron har hatt litt for lang ferie, uten trening med forstyrrelser (les: 10-15 hunder). Gikk fint første minuttene, deretter mista han helt fokus og bjeffinga starta. Har jo så lyst å leke med alle de andre må forstå?! Fikk fokusen tilbake etterhvert, og tok noen fine sitter og ståer før vi avslutta og dro hjem. Merker at ferien har fått oss tre steg tilbake i framgangen, og han var nesten værre enn han noen gang har vært.. Men, det er jo for å lære å trene i forstyrrelser at vi er med på disse treningene, så da får vi bare fortsette med det :)

Var også hos veterinæren i går, og etter 10 uker med behandling av sopp i ørene kan vi endelig si at han er FRISK :D :D nå får vi bare håpe det ikke kommer tilbake, da blir det allergiutredning.. Kryss fingrene for oss! :)

Her kommer et bilde fra slutten av oktober, den dagen han endelig fikk av skjermen (pga operasjon), og vi fikk vite at han hadde fått sopp igjen. Lykkelig uvitende om at det skulle bli et styr framover..

imagejpg1-5.jpg

Skrevet

Så fin han er!! Herlig å se bilder av en drever fra et "hjemmemiljø", ikke bare ute i hundegård. Det kan nok hende det kommer en sånn til oss etterhvert også :)

Skrevet

Takk @Aya :D ja, jeg skjønner ikke helt vitsen i å ha hund om den skal leve hele døgnet i en hundegård.. Han står noen timer i hundegård noen dager i uka, men det aller meste av tiden er han inne sammen med oss, eller hvor enn vi er hen :)

Åå, så spennende :D er mange fine kombinasjoner som er planlagt framover nå! Og Aron får helsøsken snart *hint :lol: *

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag var vi på jakt. Aron hadde et veldig fint søk, men ingen opptak. Typen fikk fangst alikevel! :) skuddet ble avfyrt når Aron var 30-40 meter unna, og han kom i full fres for å sjekke ut. Han er iallefall ikke skuddredd :D

Aron mener det er viktig å kamuflere lukta si før start :P

2015-01-17140707.jpg

2015-01-17140817.jpg

2015-01-17140910.jpg

2015-01-17140955.jpg

Dagens fangst :wub:

Snapchat-5183339684675957216.jpg

  • Like 2
Skrevet

Han er så søt! Syns han har så herlig uttrykk :wub: Morsomt med jakt da, tenker han koste seg veldig :)

Tusen takk :D jaa, han storkosa seg :D dro ut for litt over ei uke siden også, men måtte bare kutte.. Var alt for mye snø :( etter det har det vært isete, skaresnø og iskaldt, men nå var været endelig på plass :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag har vi vært på jakt igjen, og Aron har overrasket stort!

Frem til i dag, har den lengste losen hans vært 25 min, på hare. Dette var helt i slutten av november, og etter det har det kun vært korte loser på toppen 10 min. I dag jaget han hare i to timer! Det ble noen kortere tap innimellom, men da søkte han godt og tok opp sporet igjen. Total tapstid ble vel omtrent 15-20 min.

Veldig fornøyd med framgangen hans, men skulle gjerne ha koblet tidligere. Den allerede usle innkallinga vi har fungerte iallefall ikke under los :aww: vi må øve!

20150125_100750.jpg

20150125_100758.jpg

2015-01-25165223.jpg

2015-01-25165409.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...