Gå til innhold
Hundesonen.no

utstilling og medlem av klubb


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Etterhvert som vår golden tispe blir gammel nok, så har det vært morsomt å prøvd å stille henne ut :-)

Nå har jeg en nabo som stiller aktivt, men da hun nevnte at man måtte være medlem i en klubb så lurte jeg på hvordan det fungerer?

Må jeg som eier være medlem noen steder? Holder det ikke med at hunden er registrert hos NKK?

Skrevet

Du kan godt stille en hund uten å være medlem av noen hundeklubb, men da betaler du dobbelt påmeldingsavgift, så oftest kan det lønne seg å melde seg inn i en hundeklubb dersom du har tenkt å stille ut flere ganger :).

Det kan jo f eks være greit å være medlem av retrieverklubben når du har en golden :).

Skrevet

Nei, omvendt :) Man kan ikke være direkte medlem av NKK, men blir automatisk medlem der også når du melder deg inn i en registrert hundeklubb, slik som retriverklubben :)

Skrevet

Tusen takk! Dere er så hjelpsomme :-D

Fikk gjort det samtidig som jeg er på arbeid nå, så håper jeg det blir i orden :-)

Fikk høre at det fantes valpeutstillinger nå, og det er hun visst gammel nok til.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! Dere er så hjelpsomme :-D

Fikk gjort det samtidig som jeg er på arbeid nå, så håper jeg det blir i orden :-)

Fikk høre at det fantes valpeutstillinger nå, og det er hun visst gammel nok til.

Her finner du en grei innføring til utstilling: http://www.nbfk.no/nyiringen.pdf

Valpeshow kan man delta på når hunden er mellom 4 og 9 måneder. Etter det rykker den opp i de offisielle klassene.

Skrevet

Takk, Line! Bare å sette seg ned å lese :-)

Tips å kontakte oppdretter, eventuelt andre med rasen i forkant om du ikke har erfaring med klipp, rasen trimmes jo :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...