Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har nettopp kjøpt ny sele på nettet, men er så usikker på om den passer helt, eller om hun heller skulle hatt en størrelse mindre. Alle innstillingene på selen er på det strammeste bortsett fra magestroppen.

(Kjøpte i samme størrelse som hun har webmaster-selen, og den passer bra uten at alle innstillingene er på det strammeste...)

Så dere trekkseleeksperter, ser den grei ut eller?

post-12699-0-02601900-1415092739_thumb.j

post-12699-0-78086100-1415092754_thumb.j

Skrevet

Er det trekksystemet til Ruffwear? Synes den ser grei ut jeg, men husk at den gjerne strekker seg litt ved bruk. Så om alt er på det strammeste så ville jeg prøvd en str. mindre.

Skrevet

Det er ruffwear sin sele ja, omnijore joring system. Den under albuene var faktisk den stroppen jeg kunne tenke meg å stramme enda mer :P Når hun går uten å trekke "henger den" liksom ned slik at selen blir litt løs, mens når hun trekker kommer den på plass. Den gnager ikke altså :)

Skrevet

Det er ruffwear sin sele ja, omnijore joring system. Den under albuene var faktisk den stroppen jeg kunne tenke meg å stramme enda mer :P Når hun går uten å trekke "henger den" liksom ned slik at selen blir litt løs, mens når hun trekker kommer den på plass. Den gnager ikke altså :)

Nå vet jeg ikke hvordan denne selen er, men de fleste er jo annerledes når de henger løst og når hunden trekker i den, men uansett så ville jeg ha slakket ut den mellom bena, for den er for kort. Ikke bare ifht gnag, men også for bevegelsesfrihet. Også får du se om det evt er andre plasser du kan stramme inn litt for at den skal sitte bedre når hunden ikke trekker.

Skrevet

Slakket på bryststroppen og prøvde den på et par turer igår, idag ser jeg hun har fått gnagsår under ene armen :( Sidestroppene ble nok for løse, og da gnager de når de ikke sitter fast mot kroppen... Da var den ikke passelig, og for sent å bytte :P Får prøve å selge den på finn ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...