Gå til innhold
Hundesonen.no

ENDA en navnetråd ...


tywin
 Share

Recommended Posts

Jeg vet at det finnes mange navnetråder her, og at jeg kan søke på nett etter lange lister. Jeg har sett i navnetrådene, og jeg har sett på så mange lister at jeg ikke har telling lenger .. Men jeg greier ikke å finne det rette navnet til vår nye hund. Har ikke hatt vanskeligheter med å finne navn tidligere, men på denne frøkna synes jeg ikke NOE passer.

Hunden er en Rottweiler, tispe, 2 år gammel, og har tidligere blitt kalt "Beauty". Hun lyder ikke navnet, og jeg synes det er et forferdelig navn, så hun skal ha et nytt navn. Vår andre rottweiler heter Zandra, hun var også en omplasseringshund, og vi fikk oss ikke til å bytte navn den gangen selv om jeg misliker det navnet også (tenker selvfølgelig ikke over det lenger.

Jeg liker ikke typiske hundenavn som Bella, Suzi, Tinka, Bamse, Balder osv. Jeg liker heller ikke navn som "Ikke", "Alt", "Noe". Og typiske menneskenavn på hunder liker jeg heller ikke.

Jeg kan nevne at jeg liker navn som Khaleesi, Iiwi, Malawi, Nataya, Tári, Tikaani. Og jeg liker også navn som Diesel, Turbo, Beemer, Ducati, Nitro.

Noen som har noen gode forslag? :frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De ganger jeg har slitt med navn, har jeg satt meg ned og sett gjennom et par filmer hvor jeg vet det finnes mange navn - det være seg stedsnavn, navn på dyr eller mennesker. Så har jeg sett om noen av disse navnene kler den aktuelle hunden.

Det første som slo meg med tispenavnene du nevnte, er at disse passer til polarhunder. Hannhundnavnene du nevner passer mer på gruppe 2 hunder.

Har i grunnen ikke noe andre forslag enn at du setter deg ned og tenker gjennom personligheten til hunden jeg. På voksne hunder synes jeg det er vanskelig med å foreslå navn, man må kjenne hunden litt synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De ganger jeg har slitt med navn, har jeg satt meg ned og sett gjennom et par filmer hvor jeg vet det finnes mange navn - det være seg stedsnavn, navn på dyr eller mennesker. Så har jeg sett om noen av disse navnene kler den aktuelle hunden.

Det første som slo meg med tispenavnene du nevnte, er at disse passer til polarhunder. Hannhundnavnene du nevner passer mer på gruppe 2 hunder.

Har i grunnen ikke noe andre forslag enn at du setter deg ned og tenker gjennom personligheten til hunden jeg. På voksne hunder synes jeg det er vanskelig med å foreslå navn, man må kjenne hunden litt synes jeg.

Jeg er helt enig. Hun er som Rottweilere flest, og passer navn som Diesel, Nitro, Bulldozer .. Men jeg greier ikke å finne et eneste navn som kan brukes på en tispe, de fleste sånne navn er jo til hannhunder. Takk for godt forslag, skal se om jeg finner noen filmer det kan være gode navn i :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker navn som viser tilknytninga til hunden. Jeg hadde feks Helga, Fraulein og Mädchen som alternativer da jeg sjøl skulle ha rottweilertispe. :)

Enig i den. Sheltien jeg henter heter Kenzie (Mackenzie) som har skotsk/gælisk opphav. I tillegg har navnet en mening jeg liker godt - "wise leader" eller til og med "good-looking" ;)

Edit: i tillegg er navnet blitt ganske populært og mye brukt i USA, noe som også er ganske passende i og med at frøkna kommer fra amerikanske linjer :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips folkens! Lette etter tyske navn, men fant ingen jeg likte, så vi begynte å tenke på filmer vi har sett, om det er noen karakterer som passer hennes personlighet. Fant ingen .. Men så ville poden se "Wall-E", og da fant vi et navn som passer henne perfekt! Eva heter jo kjæresten til Wall-E, og måten han sier navnet hennes på er jo helskjønt! Så hun ble hetende Eva, som vi uttaler "Iva", og som vi skriver "iiwa". Takk for hjelpen uansett :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...