Gå til innhold
Hundesonen.no

I nattens mulm og mørke...


pixiegirl

Recommended Posts

Skrevet

Er det bare jeg som pakker en liten lommelykt i lomma når jeg skal ut å lufte hunden på kveldstid?

Etter å tatt frem bæsjeposen et par ganger for så å måtte legge den tilbake i lomma fordi jeg ikke fant avføringa i mørket (yep, liten hund :D på vom og hundemat) så har jeg en liten lommelykt jeg tar med meg i tilfelle, og bare tar fram når jeg skal plukke opp etter den lille jenta mi. :D Er jeg alene i dette? Hehe!

Skrevet

jeg går som regel der det er lyst opp når jeg går på kvelden, og tidlig på morgenen. Men jeg har med meg lykt hvis jeg går der det er mørkt, ja!

Skrevet
jeg har hodeykt :D hehe

det har jeg og, men den setter jeg rundt halsen til Solo når vi går i mørket.

Skrevet
hihi ser for meg toya løpe foran deg og du etter me svært lys på hode og posen klar :D  :D  :D

hehe... går masse i skogen skjlønner du...

da går ikke jeg med lykt i hånda nei...

da er det hodelykt som gjelder :D

Skrevet

Med forrige hunden, hadde jeg en liten lommelykt som hang på nøkkelknippe. Veldig kjekk. Men den har nok fallt av i "nattens mulm og mørke" :D Veldig kjekk, og savner den i grunnen litt.

Skrevet

Har ikke hittil prøvd, men siden jeg av og til kommer over samme problemet var jo det en ting å tenke på når jeg skal ut i mørket neste gang :roll:

Skrevet

Jeg har med meg en mag-lite ut imørket jeg...

Er ganske mørk redd og mag-liten kan brukes både til å finne det jeg skal plukke opp og til selvforsvar hvis "bøken" dukker opp :oops:

Ikke kom overaskende på oss i mørket,hehe :D

Skrevet

Hmm, har ikke hatt med lommelykt, men det var en god ide!

Med nuffen har det ikke vært noe problem å finne etterlatenskapene (både bra str. og lukt, hehe).

Med mopsen derimot har det skjedd at jeg rett og slett ikke har funnet bæsjen... Sånn at jeg har tenkt at jeg finner den vel ikke før den sitter fast under skoen min.

Han er forresten merkelig når han skal bæsje, bruker nesten samme stillingen som når han tisser (opp med benet, ja). Har blitt vant til det nå, men første gangen han gjorde det, lurte jeg på om han var helt god :D

Skrevet

Det var da godt å høre at det ikke bare er meg! Jeg satt å lurte litt, for jeg har aldri sett noen andre bruke det. Men nå syns jeg aldri jeg ser "bakdelene" med å ha hund hos andre. Jeg bor ikke midt i Oslo, for å si det sånn, og som regel når jeg ser andre med hunder så går hunden alltid som en engel i bånd, og ikke snakk om at den gjør fra seg! Merkelig, det. :D

Skrevet

her var det mange gode tips ja :D som regel går vi på opplyste steder om kveldene(tørr ikke gå i skogen alene når det er mørkt :oops: ),men de gangene jeg ikke har funnet bæsjen,har jeg lyst etter den med mobilen :D

Skrevet
her var det mange gode tips ja :D som regel går vi på opplyste steder om kveldene(tørr ikke gå i skogen alene når det er mørkt :oops: ),men de gangene jeg ikke har funnet bæsjen,har jeg lyst etter den med mobilen :D

Det var lurt! Det skal jeg huske hvis jeg glemmer lommelykta. :D

Jeg går heller ikke i skogen, men det kan bli ganske mørkt på bakken mellom lyktestolpene, spesielt når kommunen sparer på strømmen!

Skrevet
Uhummmm... jeg minnes et par ganger jeg har forsøkt å LUKTE meg fram til etterlatenskapene - OG funnet dem :-).
Haha :D

Jeg prøver å lyse med mobilen jeg. Men nå som det er snø så syns uansett de GIGA kablene til Mona godt nok.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...