Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sannsynligvis en liten filleting dette, men spør likevel.

Hunden ligger på gulvet og sover, og plutselig ser jeg en blodflekk ved siden av ham. Det viser seg at det kommer fra en klo på ene bakfoten, og det pipler frem litt blod en liten stund. Nerven er tydeligvis blottlagt. Er det normalt at slikt skjer? Hadde det vært under aktivitet hadde det vært helt naturlig, men syntes det var snodig at det skulle skje sånn uten videre under hvile.

Hunden har riktignok fått noen mil i beina under jakt de siste tre dagene, men det har ikke skjedd noen plutselig økning i aktivitetsnivå.

Skrevet

Viss dere har vært ute på tur ikke så lenge før du oppdaget det så ville jeg tenkt at det var derfor. At det har vært litt tynnslitt fra før og en liten tur var nok til å gå hull.

Guest lijenta
Skrevet

Kanskje brukt beina litt anderledes disse dagene så den har klart å slite ned til litt av nærven på labben

Skrevet

Har en hviledag idag, så hunden har faktisk ikke gjort annet enn å lunte rundt på plenen. Tenkte meg en fjelltur i bånd nå i ettermiddag, men får se det an.

Mulig at det har blitt en annen belastning enn tidligere, men hunden har da blitt sluppet flere ganger i uka siden 21.august, så kan ikke helt se for meg hva som kan ha vært annerledes disse dagene.

Overnervøs som jeg er, så jeg for meg at det var en eller annen medisinsk tilstand jeg ikke hadde fått med meg, at nervene vokser for langt ut i kloa eller noe:-) Men da får jeg bare slå meg til ro. Hunden skal ikke slippes igjen før fredag, satser på alt er bra til da.

Skrevet

Uavhengig av hva som er gjort tidligere i uken så er det jo litt merkelig at det kommer plutselig når hunden ligger inne og bare har vært på plena (mykt underlag) i dag, men jeg vet ikke om jeg hadde vært bekymret fordi, ihvertfall ikke om hunden ikke viser tegn på ubehag når den går e.l. Det er sikkert ikke noe farlig.

Skrevet

Nei, det vises ingen skade på kloen i det hele tatt. Den ser helt normal ut, bortsett fra blødningen tidligere samt at man ser at nerven går helt ut til tuppen av kloa.

Hunde viser ikke noe tegn til ubehag. Satser på at det er en engangshendelse.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...