Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sannsynligvis en liten filleting dette, men spør likevel.

Hunden ligger på gulvet og sover, og plutselig ser jeg en blodflekk ved siden av ham. Det viser seg at det kommer fra en klo på ene bakfoten, og det pipler frem litt blod en liten stund. Nerven er tydeligvis blottlagt. Er det normalt at slikt skjer? Hadde det vært under aktivitet hadde det vært helt naturlig, men syntes det var snodig at det skulle skje sånn uten videre under hvile.

Hunden har riktignok fått noen mil i beina under jakt de siste tre dagene, men det har ikke skjedd noen plutselig økning i aktivitetsnivå.

Skrevet

Viss dere har vært ute på tur ikke så lenge før du oppdaget det så ville jeg tenkt at det var derfor. At det har vært litt tynnslitt fra før og en liten tur var nok til å gå hull.

Guest lijenta
Skrevet

Kanskje brukt beina litt anderledes disse dagene så den har klart å slite ned til litt av nærven på labben

Skrevet

Har en hviledag idag, så hunden har faktisk ikke gjort annet enn å lunte rundt på plenen. Tenkte meg en fjelltur i bånd nå i ettermiddag, men får se det an.

Mulig at det har blitt en annen belastning enn tidligere, men hunden har da blitt sluppet flere ganger i uka siden 21.august, så kan ikke helt se for meg hva som kan ha vært annerledes disse dagene.

Overnervøs som jeg er, så jeg for meg at det var en eller annen medisinsk tilstand jeg ikke hadde fått med meg, at nervene vokser for langt ut i kloa eller noe:-) Men da får jeg bare slå meg til ro. Hunden skal ikke slippes igjen før fredag, satser på alt er bra til da.

Skrevet

Uavhengig av hva som er gjort tidligere i uken så er det jo litt merkelig at det kommer plutselig når hunden ligger inne og bare har vært på plena (mykt underlag) i dag, men jeg vet ikke om jeg hadde vært bekymret fordi, ihvertfall ikke om hunden ikke viser tegn på ubehag når den går e.l. Det er sikkert ikke noe farlig.

Skrevet

Nei, det vises ingen skade på kloen i det hele tatt. Den ser helt normal ut, bortsett fra blødningen tidligere samt at man ser at nerven går helt ut til tuppen av kloa.

Hunde viser ikke noe tegn til ubehag. Satser på at det er en engangshendelse.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...