Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff i Sandefjord ?


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Meldte meg inn her for å høre om det er noen som vet om det finnes Hundetreff her i Sandafjord ala det de har i Tønsberg ?
Leste om det treffet i TB.no i dag

Har en myndetispe på 11 mnd som trenger sosialisering.
Hun er litt propell når hun møter andre, så det blir mye hopp og sprett og fart ;)
Men hun snill som dagen er lang og roer seg fort


Jeg kan stort sett gå på turer når som helst på dag/ettermiddag uansett ukedag .

Hadde vært koselig å gå tur sammen med andre :)

Skrevet

Jeg har en brautete 15mnd som gjerne skulle omgått fremmede hunder i kontrollerte omgivelser som feks båndtur med litt ilagt trening, lydighet, passering osv ;)

Vi hører til i Stokke, men tar gjerne turen om noen hiver seg med. Gamle militærbasen på Torp er et forslag :)

Skrevet

Hei.

Det høres jo ut som ett godt forslag :)

Hun her er ikke akkurat så lydig, men det kan jo være hun lærer noe en eller annen gang ;)
Så jeg går aldri løs med henne for å si det sånn..for da ser jeg nok ikke mer til henne på en stund.


Nå har jeg ikke bil denne uka, men fra neste uke er bilen på plass igjen :)

Skrevet

Her må jeg følge med, har en 5 mnd gammel tispe valp som trenger sosialisering og gjerne litt trening med andre rundt :D Passer det slenger jeg meg nok på!

  • 2 months later...
Skrevet

Så flott da! Er det mest trening dere holder på med eller tur, lek/sosialisering? Vi trenger mer trening med hunder/forstyrrelser evt passering, og helst ikke lek og hilsing (i første omgang iallefall). Hvor bruker dere å møtes?

Skrevet

Vi blir muligens med om det ikke er nå denne uken :P Jeg er for både tur og trening (trenger å jobbe en del med minste frøkna og forstyrrelser, så håper folket tar seg tid framover) :flowers:

Skrevet

Så bra at det er mange som henger seg på! Det hadde vært flott om vi hadde fått til å møtes kontinuerlig framover. Så ja, jeg og håper det er flere som setter av tid til trening, aktivitet eller lek og morro. Men jeg har ikke fått greie på hvor folk har brukt å møtes tidligere?

Skrevet

Det har vell ikke vært noe sonis-treff/-trening/-tur her i området, såvidt jeg har fått med meg.

Hjertelig velkommen til Melsom/Melsomvik, innhegnet treningsbane, runderingsskog (for de som ønsker) og gode traktor-/hesteveier for tur tilgjengelig :flowers:

  • Like 1
Skrevet

Det har vell ikke vært noe sonis-treff/-trening/-tur her i området, såvidt jeg har fått med meg.

Hjertelig velkommen til Melsom/Melsomvik, innhegnet treningsbane, runderingsskog (for de som ønsker) og gode traktor-/hesteveier for tur tilgjengelig :flowers:

Høres bra ut :D! Vi er med :D!

Skrevet

Jeg drister meg til å anbefale at vi bare går tur første gang slik at man får observert litt hunder og eiere (selv om de fleste av oss har møttes tidligere), eventuelt hiver inn litt trening på veien. Så tar vi turen i innhegninga for trening neste runde? :)

Forslag til møtesteder:
- Melsom videregående skole - parkering ved stallene, bare å holde høyre når man kjører av til skolen/Melsom Mølle. Busstoppet heter Melsom skole.
- Melsomvik småbåthavn - parkering ved småbåthavna eller i innkjørselen vår (:P), kjører mot Solnes inn bak Shell i rundkjøringa. Busstoppene heter fra Melsomvik(dog er det et 100m lengre ned, rett ved Shell-stasjonen)(fra Stokke) eller Åsly (fra Tønsberg).

Jeg bor rett ved havna og går på videregåendeskolen, så er høvelig lokalkjent om noen ikke finner frem og er lett mottakelig på mobil!

Førstkommende lørdag, søndag? Nårtid? :flowers:

Skrevet

Om det er noen vi kan sitte på med ? ;)

Vi må få den derre lille rosa plastbrikka snart, altså :ike:

Vi kan hente på togstasjonen i Stokke, om det trengs! Hvis ikke så går bussen rett forbi, dog må du bytte på veien.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...