Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For to uker siden spydde Monti plutselig opp tre sokker. Som liten valp spiste han det han kom over, feks undertøy, så vi fjernet mulighetene frem til det ga seg når han fremdeles var ganske ung. Nå er Monti 3 år. Forrige uke spydde han opp en hel boxer. Er det vanlig at de plutselig begynner med sånt igjen?

I tillegg har magen hans rumlet ekstremt de siste par dagene. Det rumler voldsomt, men han virker kvikk og fin på tur og trening allikevel. Noe å bekymre seg for?

Skrevet

Magen til ene hunden vår rumlet noe helt fenomenalt i noen dager før han fikk påvist bukspyttkjertelbetennelse. Han var også kvikk og fin inntil en dag hvor han plutselig fikk store smerter. Han hadde også ett voldsomt behov for å spise gress i disse dagene. Ingen oppkast, men det er visst vanlig i forbindelse med bukspyttkjertelbetennelse. Det trenger selvsagt ikke være dette som feiler din hund, men det var hvertfall symptomene på min hund :)

Jeg ville følgt godt med på allmenntilstanden, evt tatt en telefon til veterinæren. At han spiser mye rart kan være at han er desperat etter å få kontroll på mage/tarm system kanskje?

Skrevet

En hund jeg bodde sammen med hadde magedreining, og grunnen til at vi reagerte var at hun ble helt manisk med å spise alt mulig og magen rumlet vanvittig. Men det skjedde jo ganske akutt, så er vel ikke så relevant.

Ellers hadde min hund en bit av en maiskolbe i fordøyelsessystemet i flere måneder før den satte seg fast og blokkerte i tarmen. Så ja, det kan ta litt tid før fremmedlegemer skaper problemer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...