Gå til innhold
Hundesonen.no

Klubb i Oslo for en uten bil?


Recommended Posts

Skrevet

Hvilken klubb ville dere Oslofolk anbefalt til en uten bil? Jeg bor pr nå på Årvoll (Bjerke) og skulle gjerne hatt en hundeklubb der jeg kunne trent LP og bruks, men som ikke er altfor knotete å komme seg til. Inkluderende miljø er veldig veldig viktig :)

Skrevet

Flyttet ikke du til Grønland?

25-bussen går ihvertfall til Stilla, evt kan du bytte til 54 på Kjelsås stasjon, da stopper den 200m fra treningsområdet til Oslo og omegn. Jeg vet ikke om noen andre klubber i Oslo som har god offkom, bare noen hundeskoler. Oslo sportshundklubb hadde treninger på Sinsen, vet ikke hvor de ellers har trent, og ikke sett noe om dem i det siste, så aner ikke om de faktisk eksisterer lengre.

  • Like 1
Skrevet

Jeg glemte jo helt å svare på denne! Beklager!

OODK er jo den jeg har sett mest på, og den jeg har hørt mest positivt om. Så jeg tror nok det blir den. De trener vel fortsatt på Brekke? Det er jo ikke så altfor vanskelig å komme seg dit i hvert fall. Jeg tror nok jeg går for dem :)

Skrevet

Brekke om sommeren og Sinsenhallen om vinteren. Innetreningen starter nå på fredag, men vi fortsetter ute så lenge forholdene er ok. Du finner grener og treningstider i kalenderen på nettsiden. Det er bare å møte opp, folk er stort sett veldig hyggelige.

Det er en til som tar den bussen fast (bytter på Kjelsås stasjon) til trening tirsdager og onsdager, fra Årvoll.

Skrevet

Brekke om sommeren og Sinsenhallen om vinteren. Innetreningen starter nå på fredag, men vi fortsetter ute så lenge forholdene er ok. Du finner grener og treningstider i kalenderen på nettsiden. Det er bare å møte opp, folk er stort sett veldig hyggelige.

Det er en til som tar den bussen fast (bytter på Kjelsås stasjon) til trening tirsdager og onsdager, fra Årvoll.

Det høres jo supert ut! Da skal jeg se om jeg kommer meg på en trening for å høre litt til neste uke :)

Det er vel ikke tilfeldigvis Luna det og? Riesen?

Skrevet

Det høres jo supert ut! Da skal jeg se om jeg kommer meg på en trening for å høre litt til neste uke :)

Det er vel ikke tilfeldigvis Luna det og? Riesen?

Nei, Caroline kjører selv. Inka, blandingshund, tar bussen.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Drar denne opp igjen - @AnetteN, @simira og @Lunatic, er dere med på fellestreningene til OODK i lydighet i Sinsenhallen? Det ser ut til at det bare er å melde seg på, betale og møte opp. Det frister med innetrening nå, og også å ha noen å trene sammen med på faste tider. Er det ok miljø der? Og er det med folk på alle nivåer?

Noen andre som er med på disse treningene innimellom?

Skrevet

Miljøet er ok, det er litt forskjellig hvem som er på innetreningene ift utetreningene om sommerhalvåret (de i høyere lydighetsklasser gidder ofte ikke å trene inne pga plassen). Det er mange flinke folk, og de som trenger hjelp til noe får det.

Det er bare å betale, melde seg på og møte opp, som du sier. Info står på nettsidene. Send dem en e-post, men jeg regner med at dere kan møte opp i morgen om dere vil være med.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...