Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min på snart 4år har den siste uka hatt mørkebrun "tørket væske" rundt rumpehullet. Det setter seg som regel i hårene rett ved, og kommer selv om hun ikke har gått på do (nr.2). Jeg går ofte inn på badet å tar en klut med lunka vann på å tørker vekk. Noen ganger er det så stivt at det har samma form på som av (selvom jeg tar det i håndkle er det helt likt). Er usikker på hva dette kan være? Noen som har opplevd dette? Ganske sikker på at det ikke er bæsj, da det verken er ruglete eller klumpete, men helt glatt, som noen ganger er superhard.

Sånn generell info, så har hun var i en alder av 2 operert for analkjertel-problem, hun går på veterinær fôr (specific), hun tar ikke noe medisiner for øyeblikket, men er svært allergisk mot det meste.

Tenkte kanskje at det kunne komme pga mye bading? Hun har aldri turt å bade eller svømme før nå i sommer. Men da har det jo kommet relativt ganske lenge etterpå. =/

Tusen takk på forhånd, alle dere fantastiske hundeeiere :D

Skrevet

Ja, de er fjernet. Hun klarte ikke å tømme de normalt, og var 6 mnd nesten hver uke for å få dem presset ut hos dyrlegen. Så fjernet dem likesågodt.

Ja, det er mye mulig, men er det vanlig? Er det bare for en periode eller konstant? Hun har jo ikke hatt sånn før!?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...