Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har studert både i Bergen og Oslo, for foretrekker helt klart Oslo. Koseligere studiested (UiO), godt miljø, og store muligheter i byen.

Har samme opplevelse av geo-gruppa på UiO.

Jeg tror det avhenger av hvilken faggruppe man er med :)

Skrevet

Tusen takk for alle svar <3

Har funnet ut at jeg sikkert kan nøye meg med å ha Deica periodevis og heller gå for egen hund når jeg føler jeg er klar for det :)

Heller mest mot Ås egentlig, kjenner mange som har studert der og vi besøkte universitetet når vi var på klassetur på vg2 :)

Får lese litt mer om de forskjellige universitetene som tilbyr biologi :)

Skrevet

 

Har samme opplevelse av geo-gruppa på UiO. 

Jeg tror det avhenger av hvilken faggruppe man er med :) 

Tror den geogruppa er litt særskilt. Det var ihvertfall lite miljø når jeg gikk der noe som gjør det lettere å bli kjent. Også starter man første semester med masse field trips, bla overnattingstur etter et par uker. I tillegg deler man de aller fleste fag første semester, er vel kun matte man kan bli splitta i.

Det var ihvertfall supert miljø der når jeg gikk :)

Skrevet

Vi har hatt 1 overnattingstur, og 2 vanlige dagsturer. På to semester. Dette semesteret skal vi på en dagstur :)

Jeg sikter til hele universietet (eller MN siden da). Jeg tar omtrent alle mine fag alene, men det er liksom noe med hele atmosfæren på stedet. Jeg liker meg godt. Har ikke trivdes på samme måte de to andre studiestedene jeg har studert ved (som selvsagt også har noe å gjøre med at jeg traff på studievalg denne gangen).

Samboer studerer litteratur, og trives også veldig godt på UiO.

EDIT: LOL :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...