Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds EFIT 1. september


Recommended Posts

Skrevet

Her er dagen min! :)

0841: Våknet litt seinere enn planlagt fordi jeg hadde ligget oppe en stund i går og lest. Men etter en dusj ble det tid for frokost - havrepannekake med banan og syltetøy, kaffe og Morgenbladet. :ahappy:

15109546265_9b94646771.jpg
0934: Syr ferdig skjørtet jeg begynte på i går.
14922993557_9794a30882.jpg
1037: Har laget matpakke og er klar for å dra avgårde til universitetet.
14922989558_b53c0a1fe0.jpg
1129: Sitter på lesesalen og har fått printet ut litt, skannet litt og sendt avgårde noen mail. Har begynt å skrive på rapporten jeg skal være med og levere i et fag jeg har tatt nå i august.
15086557486_6ab4a27910.jpg
1231: Lunsj. Alene. Fordi ingen av vennene mine ser poenget med å være på lesesalen så tidlig i semesteret.
15109552395_e49567f049.jpg
1349: Litt påfyll. Har begynt å lese en artikkel om «urban sites». Artikkelen er skrevet på en litt diffus måte, for å være ærlig. Har lest den to ganger i dag men sliter fremdeles med å gjengi hva hele artikkelen handler om. Første halvdelen er klar og tydelig, etterpå blir det bare tullball.
15109195552_d2cc1407c3.jpg
1428: Leser.
15086562356_1a67b1a326.jpg
1529: Ensomt på lesesalen i dag.
14923003247_729a21d44b.jpg
1627: Middag. Meatless Monday. Nam nam! Veldig man-tager-hva-man-haver-middag som ble skikkelig sterk og skikkelig god.
15086565576_79fc459820.jpg
1717: Ligger i senga og leser litt.
14923006487_4aee3d9152.jpg
1816: Er på Samfunnet og får ordnet med kontraktene til funksjonærene «mine». Jeg er barsjef for TF-baren under UKA, så jeg har ansvaret for at ting er i orden med alt som er knyttet til den.
15086568536_a59bfe2fdc.jpg
1929: Har vært hjemom og hentet en flaske vin, stikker bort til noen venner som nettopp er ferdige med å spise middag. Kos!
15109563735_37226e335f.jpg
2037: Fremdeles på besøk.
14923005428_4c74b2fb12.jpg
Nå: Boka mi ligger på hodeputa og venter på meg. Skal få lest den ut i kveld. Og ja, jeg er typ ti år etter alle andre. Men den er veldig bra, da.
15106561181_fc366bc2ca.jpg
  • Like 14
Skrevet

Har savnet efitene dine, de gir meg så herlige minner om min studentid :heart: minus lesesal, jeg var nok som vennene dine :teehe: Og du tar alltid så herlige bilder!

  • Like 1
Skrevet

Har savnet efitene dine, de gir meg så herlige minner om min studentid :heart: minus lesesal, jeg var nok som vennene dine :teehe: Og du tar alltid så herlige bilder!

Lesesal... wass ist dass? :D

Undres hvordan du klarte å få de brødskivene så pene på skola hvis du smurte de hjemme. Some kind of lunch-pack magic? :o

Skrevet

Koselig dag :)

Kunne gjerne tenkt meg oppskrift på frokosten, lunsjen og middagen :P

Ja, veldig koselig! :ahappy:

Oppskrift? Hva er det :lol:

Frokost:

Egg, melk, havregryn, litt sukker, diverse mel (litt hvetemel, mest grovt). Bland til røre og stek i smør. Jeg lagde en større porsjon på søndag og har spist dette til frokost tre dager på rad. :D

Lunsj:

Polarbrød med pepperkremost og avocado. Fancy ja? :lol:

Middag:

Diverse ingredienser - jeg brukte løk, paprika, gulrot, chili, brokkoli og squash. Stekte, tok opp i rikelig med krydder og karripasta, kokte inn med en skvett matfløte til slutt.

Lesesal... wass ist dass? :D

Undres hvordan du klarte å få de brødskivene så pene på skola hvis du smurte de hjemme. Some kind of lunch-pack magic? :o

Hallo, kan ikke smøre hjemme. Mye mer delikat å gjøre det på skolen. :D

Skrevet

Den boka leste jeg den sommeren vi fant Scilos :D Eller triologien, da. Det var i 2007 :lol: Koselig EFIT, forresten :)

Haha, ikke sant. Jeg sa jeg henger litt etter. :P Slipper forhåpentligvis å vente i kø for å få lånt de to siste bøkene på biblioteket, da. :D

Jeg synes du skal ta ordentlig godt vare på disse EFIT-seriene dine, for de er helt fantastiske tidsvitner fra denne perioden i livet ditt. :heart:

Jeg tenker ikke over det, men det har du vel i grunnen rett i. :) Kommer til å bli litt vemodig å ikke være student lenger. Har mange fine minner fra tiden her på Ås, og jeg har jo faktisk to år igjen før jeg er ferdig! :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...