Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!:)

Meg og samboeren har just fått oss en valp slm nærmer seg 4 mnd.

Faren er en blanding av bordercolli og labrador og moren en alasken malmut.

Nå nylig har ho begynnt å ha litt blod i avføringa hennes.

Hva kan dette være?

Litt tidlig for løpetid?

Også nekter ho å gå på tur i bånd, noen tips til hvordan vi kan trene ho opp til dette?

Skrevet

Ferskt, rødt blod er ofte tegn på rifter/småsår i endetarmen/analåpning, mørkt blod er blod fra lengre inne liksom. Sistnevnte er mest alvorlig, førstnevnte kan være helt ufarlig forsåvidt, men er ikke dumt å ta det opp med veterinæren :)

Skrevet

Er ikke uvanlig at det kan komme litt blod om de har hatt diare, som Aslan sier er friskt, rødt blod som oftest fra en rift e.l, mens mørkere blod kan komme fra indre blødninger. Er det friskt eller mørkt blod, og ligger det "utenpå" avføringen, eller er det mikset inni (om du skjønner :P ) ?

Ville tatt en tlf til vet i morgen om diare/blod fortsetter.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...