Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg som ikke trodde jeg fantes romantisk eller kunne like klissete sanger, sitter med gåsehud her! Det ble brått håp for å kunne finne noe å bruke i eget bryllup til sommeren

Ingen over, ingen ved siden av

Lift me (Madrugada/Ane Brun)

Skrevet

Denne er perfekt! Den gir meg den følelsen jeg leter etter og tårene kom. Bare et problem, vi skal ikke ha barn, så den delen i sangen gjør at jeg ikke vil bruke den :P

Ååå, det var koselig :ahappy: Men det er jo helt sikker noen som kan klippe den til for deg, den kan jo avsluttes før det der siste verset

Skrevet

Ååå, det var koselig :ahappy: Men det er jo helt sikker noen som kan klippe den til for deg, den kan jo avsluttes før det der siste verset

Ja, det er jo også en mulighet :)

Skrevet

Ellers er jo denne aldri, aldri feil :wub: Den er forsåvidt også fantastisk flott som preludium i kirken om man har noen som kan spille feks trompet :)

Skrevet

Ellers er jo denne aldri, aldri feil :wub: Den er forsåvidt også fantastisk flott som preludium i kirken om man har noen som kan spille feks trompet :)

Jeg elsker josh groban! en av favorittene mine er

You raise me up er jo også perfekt! :D

Også liker jeg westlife sin:

Jeg er en håpløs romantiker som elsker klissesanger :P Celine dion for eksempel. :P

Skrevet

Jeg som ikke trodde jeg fantes romantisk eller kunne like klissete sanger, sitter med gåsehud her! Det ble brått håp for å kunne finne noe å bruke i eget bryllup til sommeren :D:heart:

  • Like 4
Skrevet

I only wanna be with you - Volbeat

We - Volbeat

De var blant sangene vi spilte av da vi giftet oss i april. Men nå skal det nevnes at vi ikke hadde tradisjonell bryllupsfest, men "rockabilly/rock 'n' roll 1950-i dag" tema og dermed musikk som passer til det. (Vel, vi hadde mye rart på spillelista, alt fra Metallica til Hellbillies via Brad Paisley, men Volbeat dominerte nok listen i det store og det hele og de to ble spilt aller mest i løpet av kvelden.)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...