Gå til innhold
Hundesonen.no

Fôr til hund med sensitiv mage


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Jeg har en hund som nå i en stund har kastet opp hver natt en stund nå, og har etter et vetbesøk og etter å ha forhørt meg med andre med samme problem kommet frem til at gutten bør bytte fôr til noe som er snillere mot magen. I dag spiser han vom og hundemat nr 25. Finnes det et fôr a la vom og hundemat for hunder som ikke tåler så mye fôrmessig?

Skrevet

V&H 100% Kylling er anbefalt til de med allergier/sensitiv mage. Innmat fra ku kan vel bli sterk kost for noen, og en del reagerer på laks, som det er i nr 25. Men har han plutselig begynt å kaste opp, etterp ha gått på samme fôr lenge? Har du prøvd å faste han?

Skrevet

Jeg brukte Eukanuba daily care sensitive digestion en periode på Smula for å stabilisere henne etter at hun var dårlig i magen. Først fikk hun bare det før jeg gradvis ga henne v&h i tillegg.

Guest Michellus
Skrevet

Bare lurte; hva kaster hunden opp? Skum eller mat?

Han kaster opp godt fordøyd mat sammen med en del magesyre. Skjer alltid kanskje 5-6-7 timer etter han har spist. Brekker seg ikke, det bare spruter ut av han.

V&H 100% Kylling er anbefalt til de med allergier/sensitiv mage. Innmat fra ku kan vel bli sterk kost for noen, og en del reagerer på laks, som det er i nr 25. Men har han plutselig begynt å kaste opp, etterp ha gått på samme fôr lenge? Har du prøvd å faste han?

Kylling er kjekt! Takk :)

Det har vart en stund nå, av og på. Når jeg tenker meg om så har det stoppet når vi har variert kosten. Problemet er at når han har fått kylling så har han blitt dårlig i magen, men det kommer kanskje av at han ikke er vant til å spise det? Han har jo spist nr 25 i noen år nå.

Jeg brukte Eukanuba daily care sensitive digestion en periode på Smula for å stabilisere henne etter at hun var dårlig i magen. Først fikk hun bare det før jeg gradvis ga henne v&h i tillegg.

Takk! Den skal jeg huske på :)

Skrevet

Har du forsøkt å gi et ekstra måltid slik at det ikke går så lenge imellom å se hva som skjer da?

Ellers ville jeg prøvd vom og hundemat sin med lam og ris (tror jeg det var, om de fører det produktet enda), evt prøvd en av de andre variantene om du ikke har forsøkt tidligere.

Skrevet

Ville prøvd å fordele til et ekstra måltid først, hjelper ikke det så kan du prøve vom og hundemat kylling-varianten som nevnt (den bør du bruke litt omega-3-olje til).

Skrevet

Red:

Så voldsomt fancy vom og hundemat plutselig var blitt :lol: De har kommet med en egen Digestive-variant: http://vomoghundemat.no/vom-produkter.html#digestive

Evt. 100% lam?

Vom og hundemat er vel ikke sånn superpopulære blant dyrebutikker for øyeblikket pga. businessmodellen sin, så dette er vel ett noe krampeaktig forsøk på å tilby noe til butikkene som de ikke selger direkte til kundene selv. Spent på de nye kulene deres da.

Skrevet

Det er slett ikke alle hunder som tåler kylling like godt. Hvis din ikke gjør det, bør du unngå for med kylling. Enklere sagt enn gjort, det vet jeg.

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Fordele til flere måltider kan jeg seff prøve og se om det hjelper :) Takk for tips!

Guest Michellus
Skrevet

Sånn litt på siden (bare så det ikke er noen misforståelser):

Han spyr ikke som de gjør når det er lenge siden siste måltid og det er mageslim og gult, her er det fontenesprut, brungrøntgrått og det stinker. Jeg har fôret han to ggr om dagen før og gjorde det en god stund, men han spydde da opp gult slim opp mot flere ganger om dagen enn når han blir fôret en gang om dagen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...