Gå til innhold
Hundesonen.no

Tassen - Jack Russel/Papillon


aseerudi
 Share

Recommended Posts

Hei alle hundevenner!
Jeg heter Tassen, og er snart 2 år (15-12/14).
Jeg er en blanding av Jack Russel/Papillon, og har en spesiell høyrelabb som er brun,svart og hvit - de tre andre labbene mine er bare hvite. Jeg går godt overens med andre hunder, men er kjempe glad i å leke og om den andre hunden ikke vil leke kan jeg bli lei meg og bjeffe. Jeg er mammas og pappas firbente sønn, og har egen kosestol i stua. Jeg får ligge i senga og sofaen, og når pappa står opp før mamma så legger jeg meg som oftest med ansiktet på halsen til mamma for å passe på så det ikke skjer henne noe. Jeg elsker og løpe løs med nabohunden Tinka, Bordercollie-vennen min på 3-4 år, og leke med ball. Jeg elsker også å leke med hunden til tante, Zorro, Drever/Beagel og Tysk Jaktterrier på 6 år. Men det jeg elsker mest er og jage katter, bjeffe når mamma står en meter unna meg, sitte i bil, sove, leke med grisen min, sitte i kosestolen min eller ligge i sofaen/senga, også ELSKER jeg aller mest og bli kastet ball til, tennisball, fotball, det bryr jeg meg ikke noe om. Bare det er noe jeg kan bite i stykker eller gjemme for mamma. Jeg elsker også å grave ned maten min i jorda, stå midt i sølepytten og logre med halen når mamma ser det(mamma blir frustrert, for jeg blir så skitten.) Jeg hater og være "alene" når jeg ser mamma to meter unna meg, men jeg vet jeg bare kan gå til henne så får jeg kos, men jeg vil ha mer oppmerksomhet enn det. Om jeg må stå ute i langlina mi alene så blir jeg sint og legger meg på trappa til mamma kommer ut. Jeg er veldig selskapssyk, og etter min gamle venn Felix, Leonberger/Alaska Husky blanding reiste, så har jeg nesten ikke spist noe. Det er dumt sier mamma, så hun gir meg våtfòr, Pedigree-pølse, tørrfòr fra forskjellige nettsider, first prise-hundefòr, snögg osv. Men ingenting faller i smak, dessverre. Men utenom alt dette, så er jeg en kjempe fin hund! Det sier mammaen min, og hun lyver aldri. Jeg elsker mamma og pappa, og de elsker meg. Om de som skal på besøk hit IKKE liker hundehår så får de stå ute på trappa..tulla, de kan sitte på gulvet. Neida, de kan sitte i sofaen bare de IKKE tar MIN plass - som er heeeeele sofaen. :wub:

post-13584-0-31326100-1408908559_thumb.j

post-13584-0-22260200-1408908561_thumb.j

post-13584-0-78569900-1408908811_thumb.j

post-13584-0-81332000-1408908952_thumb.j

post-13584-0-16640200-1408909079_thumb.j

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hallo Tassen! For en kul type :) Si til mammaen din at Vom & Hundemat er det beste i verden, så da slipper hun å kjøpe butikkfôr og sånt tull, men kan få det hun trenger på dyrebutikken! Der har de kompakte gummiballer som ikke punkterer også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...