Gå til innhold
Hundesonen.no

Forhandlere av Helsitar


Recommended Posts

Ho eg kjenner med XS har sendt inn vesten til brodering, så ho fikk ikkje tatt mål. Kan sende en mail til HelsiTar og få meir detaljerte mål eg :) Ta på deg tjukk jakke og mål rundt? "still inn" målebåndet på størrelsen på vesten 112/119, så ser du korleis vesten vil sitte? ;)

Jeg målte med vinterjakka mi nå, blir ca 103 rundt brystet da, så tror kanskje en S vil være best?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror du får en bestilling av gubben min til jul Om han ikke klarer å få til dette med str så er det xxxs og grønn hyyyysj!

Pakken kom i dag Vesten er xs og romslig til meg, men som dere ser så drukner jeg ikke i den Jeg har singlet og fleecejakke under. Jeg kunne kanskje gått for en xxs, men da tror jeg den kanskje

Skal sjekke litt meir i måra:) Ja, tar inn etterkvart som folk bestiller:) håper på å ha inne en del på lager etter kvart;) mange størrelser og fargar å velge mellom, vanskelig å ha alt på lag

Om du vil ha tjukk jakke bør du kanskje ta XS i vanlig treningsvest, sidan en skal legge til 15-23 cm på målet for å finne størrelsen:)

Klart bytting går fint, det kan en vel bruke angreretten til? ;) Avventer til i ettermiddag med å sende bestilling i tilfelle det kjem inn fleire =)

Hvor er det dere har butikk? Prøvde å søke, men fant ikke. Har lyst å se bilder av vestene og fargene :) Hva er pris? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De så ganske fine ut! Jeg skulle også hatt en vest til slik midt i mellom jakke og ikke-jakke-vær. @Frida og fuglehundene, kanskje jeg kunne sett på og prøvd om du får deg slik?

Ja det kan du :) Ellers vet jeg Hööks har billigere vester også i sin hundeavdeling, som et lite tips om du ikke vil legge i så mye penger :) Jeg bruker disse utenfor jakke da de er laget for å ha plass til leker og det du trenger når du trener :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Frida og fuglehundene : Fikk svar fra Pekka no, første av to pakkar blir send fredag:) Eg ba om å få mellom anna vesten din i denne første leveringa:) Berre å krysse fingrane for rask produksjon og rask transport;)

Neste fredag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper vesten ble sendt i dag :D

Det håper eg og:) Har bestilt ny til meg sjøl i samme sendinga;) Sendte mail til Pekka i dag og spurte korleis dei låg an i dag;)

Så hvis man normalt sett bruker small i det meste av klær og skal ha en vest som er stor nok til å ha utenpå vinterjakker. Hvilken størrelse skal man velge da?

Då tar du på deg favorittvinterhundejakka og måler brystomkretsen og finner rett størrelse utifrå størrelsesoversikta på ønska vest:)

http://utstyrtilhund.no/butikk/treningsutstyr

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så hvis man normalt sett bruker small i det meste av klær og skal ha en vest som er stor nok til å ha utenpå vinterjakker. Hvilken størrelse skal man velge da?

Jeg prøver en str mindre enn jeg bruker til vanlig, og har da tenkt at jeg skal kunne ha på meg tjukk vinterjakke under, i følge målene skal det gå på meg :)

Du kan kanskje ha en xs da? :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...