Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Casper skal gå på metacam til iallefall 2.september. 1,5 pille daglig. Når på dagen er det egentlig best å gi det? Er det best å gi på morgenen eller kvelden, eller har det ikke noe å si? Dumt spørsmål kanskje, men vil at han skal få mest mulig "glede" av dem :P

Guest lijenta
Skrevet

Jeg har altid gitt på kvelden. Det fordi at da skal dem sove og dem orker mye mer med en god natt søvn bak seg. Dette fordi det er vanskelig med å se om hunden har smerter eller ikke og gi rett. Min erfaring med sanne som har hatt smerter men ikke vist at det er lønsomt med begrensninger

Skrevet

Gi på akkurat samme tidspunkt hverdag. Det skal ha 24 timers virkning og for god overlapping som smertestillende så er det viktigst.

Skrevet

Pleier å gi medisin ca 17:00 fordi da har vi alltid vært på en god tur, humanoidene har spist middag og bikkja legger seg ned og slapper av og sover til kveldsturen rundt 20:00 :)

Skrevet

Takk for svar! :) tenkte bare om det var noe tidspunkt som var gunstigere enn andre, mtp. virkning.. eller noe :P men nå har jeg gjort det slik at han får det klokken 4, og virker som det fungerer greit :)

Skrevet

Chicka skal ha en tablett rimadyl om dagen, jeg deler det opp så hun får halve når vi står opp og den siste halve til kveldsmaten.

Dette er i samsvar med dyrlegen siden rimadylen skal ha halverings tid på 6timer og da kan en dose om dagen bli litt lite, nå kjenner jeg ikke til metacam og dens halveringstid, Chicka ble kvalm og uggen av den :(

Skrevet

Metacam skal virke 24 timer. Nå har jeg ei som tåler veldig mye "dop" før ho blir slått ut, så det virker som virkninga går ut litt innen det har gått et døgn. Pleier å gi på kvelden, så både vi på to og ho på fire får sove godt gjennom natta. Alt blir så mye lettere når en våkner uthvilt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...