Gå til innhold
Hundesonen.no

Kickbike på sykkelstativ - hvordan?


Recommended Posts

Synes å huske at noen her inne skrev at de hadde fått til å feste kickbiken på sykkelstativ, etter mye om og men. Men jeg får det ikke til jeg... har prøvd "alt", men det er ingenting som virker sikkert nok, den får ikke nok festepunkter.

Jeg ser to løsninger på problemet

1). - sveise på en ekstra stang som kan tres igjennom f.eks forhjulet

2): kjøpe sykkelstativ med skinner.

Alternativ 1 er billigst, men mest tungvindt.. og bør gjøres på en slik måte at stativet fortsatt kan klappes sammen. Konklusjon: kommer aldri til å bli gjort :P

Alternativ 2 er dyrt... slike stativer koster vel oppimot tusen og over, med mindre noen vet av billigere?

Såh.. aller helst vil jeg jo bruke det jeg kjøpte på biltema til 100kr :P er det noen som kan fortelle meg hvordan de har festet sykkelen sin, gjerne med bilder (om noen har tatt på ett eller annet tidspunkt).

Jeg hadde sett for meg at nå skulle det bli enkelt å bare hive sykkelen bak på bilen, og kjøre, men ser ut til at det blir et eget lite prosjekt hver gang å få festet greia :P

Kickbike-crossmax.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

denne skal jeg følge med på. Sleit med samme dilemma da jeg hadde kickbike. Endte opp med å hive sykkelen på taket og stroppe den fast. Ikke ideelt for å si det sånn.

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Jeg sleit med å få den opp på taket alene. Ble så tungvindt, og endte opp med å ikke dra nye steder å kjøre fordi det var mer styr enn gøy.

Har sett noen som har den bak, men så aldri hvordan den var festet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så en med sparkesykkel bak i går, så ut som han hadde hengt den på som vanlig framme også hadde han vridd sykkelen slik at bakhjulet/stanga til bakhjulet lå oppå den andre stangen, eller om den var tredd igjennom hjulet. Så ut til å sitte stødig nok iallefall. Evt kanskje snu sykkelen opp ned?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ble vist av en hundekjører i dag hvordan man henger den på, var dritenkelt :lol: ikke noe opp-ned, bare gjennom forhjulet og så henger man den i buen. Eller da var det kanskje gjennom bakhjulet. Nå husker jeg ikke, må prøve. Enkelt var det iallefall, og hang stabilt når man festet det enkelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...
16 timer siden, Carro92 skrev:

Kanskje litt for sent nå, men sånn festa jeg kickbiken da jeg hadde. Kjørte lange strekker slik og det holdt fint :)

image.thumb.jpeg.8372f64ab592fb0f4cffdbb395365834.jpegimage.thumb.jpeg.8733398c27811b2a94a0b749694be9ab.jpeg

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

japp, jeg hadde aldri noen trøbbel med det på noen måte :) men altså jeg surra litt mere enn på bildet her, disse bildene tok jeg bare for å vise åssen jeg hempa den på en gang, da noen lurte :P så skulle ikke ut å kjøre her :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...