Gå til innhold
Hundesonen.no

Kickbike på sykkelstativ - hvordan?


Recommended Posts

Synes å huske at noen her inne skrev at de hadde fått til å feste kickbiken på sykkelstativ, etter mye om og men. Men jeg får det ikke til jeg... har prøvd "alt", men det er ingenting som virker sikkert nok, den får ikke nok festepunkter.

Jeg ser to løsninger på problemet

1). - sveise på en ekstra stang som kan tres igjennom f.eks forhjulet

2): kjøpe sykkelstativ med skinner.

Alternativ 1 er billigst, men mest tungvindt.. og bør gjøres på en slik måte at stativet fortsatt kan klappes sammen. Konklusjon: kommer aldri til å bli gjort :P

Alternativ 2 er dyrt... slike stativer koster vel oppimot tusen og over, med mindre noen vet av billigere?

Såh.. aller helst vil jeg jo bruke det jeg kjøpte på biltema til 100kr :P er det noen som kan fortelle meg hvordan de har festet sykkelen sin, gjerne med bilder (om noen har tatt på ett eller annet tidspunkt).

Jeg hadde sett for meg at nå skulle det bli enkelt å bare hive sykkelen bak på bilen, og kjøre, men ser ut til at det blir et eget lite prosjekt hver gang å få festet greia :P

Kickbike-crossmax.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

denne skal jeg følge med på. Sleit med samme dilemma da jeg hadde kickbike. Endte opp med å hive sykkelen på taket og stroppe den fast. Ikke ideelt for å si det sånn.

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Jeg sleit med å få den opp på taket alene. Ble så tungvindt, og endte opp med å ikke dra nye steder å kjøre fordi det var mer styr enn gøy.

Har sett noen som har den bak, men så aldri hvordan den var festet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så en med sparkesykkel bak i går, så ut som han hadde hengt den på som vanlig framme også hadde han vridd sykkelen slik at bakhjulet/stanga til bakhjulet lå oppå den andre stangen, eller om den var tredd igjennom hjulet. Så ut til å sitte stødig nok iallefall. Evt kanskje snu sykkelen opp ned?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ble vist av en hundekjører i dag hvordan man henger den på, var dritenkelt :lol: ikke noe opp-ned, bare gjennom forhjulet og så henger man den i buen. Eller da var det kanskje gjennom bakhjulet. Nå husker jeg ikke, må prøve. Enkelt var det iallefall, og hang stabilt når man festet det enkelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...
16 timer siden, Carro92 skrev:

Kanskje litt for sent nå, men sånn festa jeg kickbiken da jeg hadde. Kjørte lange strekker slik og det holdt fint :)

image.thumb.jpeg.8372f64ab592fb0f4cffdbb395365834.jpegimage.thumb.jpeg.8733398c27811b2a94a0b749694be9ab.jpeg

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

japp, jeg hadde aldri noen trøbbel med det på noen måte :) men altså jeg surra litt mere enn på bildet her, disse bildene tok jeg bare for å vise åssen jeg hempa den på en gang, da noen lurte :P så skulle ikke ut å kjøre her :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...