Gå til innhold
Hundesonen.no

haster: hvor få tak i rimelig og stort bur hunden kan sove i?


Recommended Posts

Jeg trenger et bur til hunden min, han skal passes av en kollega mens jeg er på reise, og de vil at han skal sove i bur. Jeg har egentlig brukt bur lite til ham, selvom jeg har burtrent ham og han fint roer seg der. Buret jeg trente ham med er for lite og jeg har behov for et nytt bur ganske raskt.

Siden han ikke trenger bur, og dette kun er til når han skal passes av andre (jeg reiser noe med jobben) er det ikke så viktig at det er super kvalitet, men bare at det ikke er fare for at han skader seg, det er stort nok, og det kan legges sammen så jeg får det inn i bilen.

Har sett på dogman burene, men de koster jo 1600for de største? På felleskjøpet var de utsolgt for det største buret, og tomt på lageret sentralt.

Jeg har en labrador, som er ganske høy og lang i kroppen, så jeg har mest lyst til å kjøpe det største buret jeg finner.

Noen som har tips til steder jeg kan finne det? Har lett på FINN.no men ingen i nærheten.

Tenkte i utgangspunktet et stålbur, men kanskje stoffbur er likegreit? erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk for tips :) skal høre med dem ang kompostgrinder.

Burene på plantasen og europris er litt små, det største er 109cm langt (ihvertfall på nettsiden), mens andre merker går opp til 124cm De få cm gjør kanskje ikke noe, men jeg vil så gjerne at han skal kunne ligge rett ut. Det jeg har er 92cm og det blir for kort og smalt for ham.

Edit: det er første gang jeg skal reise vekk fra ham, så jeg er helt sikkert veldig overbeskyttende. Kanskje det går greit med 109cm? sukk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde vært supert :) tror jeg bor et stykke unna dessverre, bor i nord.

Hvor fikk du tak i buret ditt? Fungerer det greit med stoffbur syns du?

Da fungerer nok ikke det nei... Jeg kjøpte mitt på salg på NKK Bjerke for to år siden. Betalte 700 kroner for det største buret jeg noen gang har sett. XD Det fungerer veldig fint så lenge man ikke har utbryterhund. Jeg har brukt mitt mest på utstillinger osv, men har nå investert i et litt mindre bur, fordi det største er så stort at det tar opp veldig mye plass dersom man deler telt med andre, og i tillegg er det slitsomt å bære fram og tilbake fra bilen. Bikkja trives meget godt der, og har stått der sammen med en annen schäfer, og de hadde god plass. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...