Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en på litt over to år :)

Jeg synes oppveksten hans har vært overraskende enkel egentlig :P Før han flyttet hjem leste jeg og hørte mye om hvor fæle staffer skulle være som valper og unghunder. Han har vært en super hund hele tiden, har aldri brukt bur eller hatt behov for å stenge han vekk fra noe, han har oppført seg hele veien :)

Veldig lærevillig og gira på å trene har han også vært hele veien. Vi sliter endel med samkjønnsaggressjon etter en veldig uheldig hendelse når han var ett, men virker som om det går bedre nå :)

Kommer nok ikke til å velge en Staff igjen, men Melvinsen vår er virkelig den beste hunden vi kunne hatt :wub:

Skrevet

Jeg kommer heller ikke til å velge staff igjen, men det har ingenting med rasen å gjøre, jeg rett og slett bare MÅ bytte rase fordi det er så mange jeg kunne tenkt meg :P Og så vil jeg ikke sammenligne den nye med den gamle, og da unngår jeg det lettere, hehe.

Skrevet

Ja, samme her, det er flere andre raser jeg gjerne kunne tenke meg. Men også fordi at jeg synes Staffeavlen har tatt en litt feil retning nå etter at de ble så populære. Mye sykdommer og tull :/ Synd, for de er jo så herlige dyr :)

Skrevet

Kommer nok til å ha flere staffer etter de vi har nå :) Men kommer nok til å skaffe oss Rottweiler igjen også. Samt at jeg sikler litt på Cane corso og dogo canario


Er det en ting som har vært hele veien med alle hundene så må det være hvor sinnsykt kosesyke de er :drool:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...