Gå til innhold
Hundesonen.no

klump/Føfell på bakben


Recommended Posts

Fant for litt siden en litt merkelig klump på hunden min sitt bakben, først trodde jeg det var en flått, for er på ca samme størrelse, men fant fort ut at det ikke var tilfellet. Klumpen startet som brun, men det ser nå ut som at det brunet har "flasset av" og den er nå lys, nærmest hvit. Den er ganske hard og virker og være fyllt med noe form for væske. Den er hårløs og ser ut som en sitter på utsiden av huden. Hun driver og slikker seg der, men reagerer ikke når jeg klemmer på den etc. Den har heller ikke vokst noe mer siden jeg fant den(to dager siden)

Bør vel nevne at jeg skal til dyrlegen på mandag for å sjekke det opp, men etter utallige googlesøk blir jeg jo bare mer og mer nervøs og mer og mer paranoid, så lurte på om noen andre har opplevd lignende kuler/føflekker.

edit: Gikk litt fort for seg her, i overskriften skal det stå føflekk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt umulig å si hva dette kan være uten nærmere undersøkelser/biopsi. Er ikke noe vits i å google seg i hjel, noe svar får man ikke uansett. Det kan være en tilstoppet talgkjertel, en slags cyste, en abscess eller en hel rekke andre ting. Det kan veterinæren hjelpe deg med å finne ut. Ellers så bør du forhindre hunden din å slikke på det.

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt umulig å si hva dette kan være uten nærmere undersøkelser/biopsi. Er ikke noe vits i å google seg i hjel, noe svar får man ikke uansett. Det kan være en tilstoppet talgkjertel, en slags cyste, en abscess eller en hel rekke andre ting. Det kan veterinæren hjelpe deg med å finne ut. Ellers så bør du forhindre hunden din å slikke på det.

:)

Takk for svar :) Ja, er nok bare å smøre seg med tålmodighet og prøve å slappe av før vetrinærtimen:) Hønemor som jeg er blir jeg gjerne sittende leeenge og lete på google noe som sjeldent er en god ide. Tenkte bare å høre om noen rett og slett hadde opplevd en lignende klump tidligere - mer for å roe meg selv ned egentlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan være alt fra en fettkul, til en godartet svulst, til en ondartet svulst, til en abscess (byll), så uten å ta en biopsi er det vanskelig å si hva det er. Godartede hudsvulster/utvekster er relativt vanlige, så jeg hadde ikke bekymret meg unødig. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...