Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veterinærene anbefaler å ikke ha med motgiftpiller,fordi det gir en falsk trygghet. Gå rolig tilbake til bilen (ikke stress) og oppsøk nærmeste veterinær. Er slett ikke alle hunder som blir dårlige heller.

Skrevet

Finnes det noen motgift mot huggormbitt nå? Bare kjekt å vite om man går tur i skogen.

Det finnes annen behandling enn motgift, det viktigste uansett er å komme seg raskt til veterinæren, men husk at hunden må bevege seg så sakte og rolig som mulig, så det er best å bære den om du kan.

Veterinærene anbefaler å ikke ha med motgiftpiller,fordi det gir en falsk trygghet. Gå rolig tilbake til bilen (ikke stress) og oppsøk nærmeste veterinær. Er slett ikke alle hunder som blir dårlige heller.

Tipper hun spør om den faktiske motgifta som veterinærer har vært tomme for i sommer som det har vært masse avishurlumhei om. Prednisolon-pillene er ikke motgiftpiller og er ikke i nærheten av det, det er kortison for å dempe farlige hevelser etter bitt.

  • Like 1
Skrevet

Min schäfer han blitt bitt to ganger i sitt åtteårige liv, han har aldri fått nevnte motgift. Han lever enda :aww:

Skrevet

Det er i hvert fall lite igjen her i byen. Var innom dyrlegen for en sjekk for en del mnd siden og da hadde de kun 2 ampuller jeg med motgift hos den dyrlegen i hvert fall. Vi har 2 dyrleger så vet ikke hvor mye de andre hadde igjen. Så det variere vell litt men tomt må det vell gå siden det ikke produseres?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...