Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vel, nå som det har kommet en liten "hetebølge" er det jo deilig for både tobeinte og firbeinte å dra ned til vannkanten.

Men hovedårsaken for å dra på stranda er jo for å kjøle oss ned litt, og ikke ta livet av bikkja i varmen. Er det noen som har noen tips til hvordan man kan kjøle ned bikkja f.eks etter den har tatt et forfriskende bad? Noen som har testet strandtelt, eller tatt bur med å festa en vifte på, eller sånn nedkjølingsdrakt til hund og vet om det funker? Har hatt tanken på strandtelt, men har på følelsen at det kommer til å bli overopphetet=S

Finnes det noen andre geniale ideer der ute, for oss som vil ha med hunden på stranden litterann? =)

Skrevet

Strandtelt burde jo gå greit så lenge det er åpent på ene siden, da gir det skygge, men slipper luft inn, så kan man jo bruke bading innimellom om den blir varm. Ellers så finnes det jo levegger eller parasoller :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Min løsning har alltid vært å dra til badeplassen når de fleste andre har gått hjem. Så har jeg avkjølt meg og bikkjer og dratt hjem igjen.

Vil man ligge på stranden og nyte varmen så la hunden bli hjemme.

Skrevet

Det at hunden er våt og vannet fordamper vil kjøle ned hunden, så hyppige bad vil holde den kjølig (sikkert bra for hud og sånt at den rekker å tørke mellom hvert bad). Skygge hjelper også på, og den bør slippe å ligge på sand eller steiner for det kan bli veldig varmt. Heller gress evt et teppe.

Ville unngått telt, med mindre det er ekstremt god gjennomtrekk i det. Dersom hunden ligger i teltet og er fuktig, vil vannet som fordamper fra hunden magasineres i teltet og det blir varmt og ekstremt høy luftfuktighet. Det er dårlig deal :) heller en parasoll e.l. som kun gir skygge.

Skrevet

Min løsning har alltid vært å dra til badeplassen når de fleste andre har gått hjem. Så har jeg avkjølt meg og bikkjer og dratt hjem igjen.

Vil man ligge på stranden og nyte varmen så la hunden bli hjemme.

Akkurat sånn gjør jeg det også, hun bader litt også går vi litt på tur eller bare blir rundt ved vannet litt, også drar vi hjem igjen når vi er ferdige, vi blir ikke når Chicka er med.

Det er maaange år siden jeg har ligget rett ut på stranden, men jeg skulle jeg gjort det så hadde Chicka blitt igjen hjemme eller gort som jeg pleier, jeg hadde nok heller gjort som jeg pleier så hun slipper å sitte igjen i en varm leilighet når jeg er på stranden og kjøler meg ned.

Folk virker også å være litt mer rundere i kantene når det gjelder hunder på stranden når jeg spør om det er ok for dem at jeg bader hun litt for så å gå videre, har aldri fått nei på det :)

Guest Yellow
Skrevet

Min hund har det supert på stranda, hvertfall litt mindre strender eller litt i utkanten så man slipper å ligge oppå haugevis av folk (og ikke minst for eiers del).

MEN dra tidlig så man sikrer seg en plass ved et større tre, fester båndet i det så hunden har skyggeplass, har med rikelig med kaldt drikkevann, og evt. kjøleelementer under et håndkle, eller bare fukter buken til hunden med jevne mellomrom om det enda skulle bli varmt og hunden ikke bader på egenhånd.

Skrevet

Det finnes mange fine strand"telt"/solduker som ikke blir en stekeovn :) Søk på beach tent på google så finner du mye. Men en helt enkel strandparasoll er jo også enkelt og greit.

Skrevet

Hvis vi skal være en stund på stranda og det er veldig varmt, tar jeg med en parasoll som hunden kan ligge under i skyggen. Og jevnlige bad. Her nord er vannet så kaldt at det er lett for to og firbeinte å avkjøle seg. En redning nå som det har vært drepende 30 grader her hos oss.

Skrevet

Mine har det også supert på stranden. Dersom de blir varme avkjøler jeg dem i vannet, og så ligger de å koser seg igjen. Kunne aldri falt meg inn å la dem bli hjemme når jeg skal være ute.

  • Like 2
Skrevet

Har noen prøvd kjølevesten til Puppia? Står at den skal fuktes i kaldt vann, deretter settes på slik at hunden blir nedkjølt. Men det kan vel umulig være bra at hunden har på seg våt sele hele dagen? Eller hvordan er det?

Skrevet

Mine har det også supert på stranden. Dersom de blir varme avkjøler jeg dem i vannet, og så ligger de å koser seg igjen. Kunne aldri falt meg inn å la dem bli hjemme når jeg skal være ute.

Samme her.

Tia, min aussie, blir veldig fort varm. Hun er allikevel mye med på stranden i sommer og har ingen problemer med varmen. Den våte pelsen kjøler henne ned, og blir hun varm så går vi bare ut i vannet igjen. Noen ganger har jeg også bundet henne i store steiner i vannkanten, så hun kan kjøle seg ned selv om hun ønsker det.

Skrevet

Jeg tar de gjerne med på strender uten andre folk. Da kan de være løse og gå i vannet slik de selv vil. Jeg hadde aldri kommet til å ta de med et sted der de måtte ha vært bundet fast i varmen og der jeg måtte ha leid de ned til vannet. Og på populære strender så måtte jeg ha tatt gjort det.

Skrevet

Til vanlig er hun med da tar det som en tur,bader litt,går litt og slapper av litt. Men,i år når det har vært denne hetebølgen har jeg såklart ikke hun med. Har ikke dratt selv eller da synes det blir for varm inne til hun alene så da sitter vi eller ut i skyggen koser oss :)

Guest Gråtass
Skrevet

Har med hunder på stranda, da det er en vesentlig del av ferien vår.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har med alle hundene på stranda hver gang jeg er ute på stranda. Får ellers dårlig samvittighet om jeg er ute og bader og hundene hjemme. De vil nok heller være med ut. Hundene mine svømmer så det går så bra så :) Reiser også på steder der det er få folk men det som er kjekt er at jeg ikke liker å ligge der det er mange folk pga. liker ikke å vise meg i bikini og jeg har sosialangst og får helt panikk av å ha folk bare en meter unna meg. Så får både hundenes sin del og for min skyld så reiser vi der det er lite folk. Eller går litt unna parkeringsplasser og legger oss unna alle andre. Også kan jeg bare skylde på at hundene liker best der det er minst mulig mennesker selv om jeg gjør det også. I tillegg siden jeg legger meg ned der det ikke er folk eller få folk så synes jeg det er tryggere å ha med hundene siden jeg er veldig paranoid og redd folk kommer og gjør meg noe vondt. Hører jo så mye rart i skogen og ved tjern. Jeg føler det er tryggest å være med hundene siden jeg som oftest bader alene hver dag det er fint vær.

Skrevet

Jeg lager alltid camp ved et tre så hundene får skygge. Har jeg fri fra jobb er de av og til hjemme når solen er på sitt sterkeste, men som oftest er de alltid med. Begge får bade eller vasse litt innimellom, godt med vann. Ellers er det alltid grei temperatur i skyggen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...