Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hundepass 18-30 juli


Linda=D
 Share

Recommended Posts

Siden Lasse ikke var planlagt lovet jeg å være hundepasser for 3 hunder fra 18-30 juli. Den ene er en nervøs liten sak noe jeg ikke vil ha i nærheten av Lasse.
Så da tenker jeg Lasse får dra på egen ferie.
Han er veldig nysgjerrig og avreagerer fort om han blir redd. Det går veldig bra med mennesker nå, men i møtesituasjoner med andre hunder hvor han er i bånd blir han engstelig. Derfor frister det lite å la venner uten hundeerfaring passe han. De glemmer fort at han er valp og redd når han bjeffer, men vil at de som skal passe han vet hvordan de skal reagere så det ikke blir så mye å rette opp i ettertid. (Ikke store ritualet. De skal bare ikke kjefte og ikke dille. Fortsett å gå, ikke stramme båndet forsøke å oppnå kontakt-belønning)
Han er skeptisk til mennesker også om de ikke lar han få ta det første steget. Er dere usikre så send gjerne en mld så kan jeg fortelle litt mer om han.

Han gikk veldig godt sammen med hundene på kennelen som vi satte inn til han. Kunne også uten problemer ta han med på tur løs med 4 fremde hunder. Og det har aldri vært noe tull mellom han og Mike.
Han vil ikke ha noe problemer med å være i hus med andre lekne/rolige hunder så lenge de får hilse uten bånd.
Fra dag en har Lasse og Mike kunnet ligge inne på samme rom sammen å bare slappet av. Lasse søker kontakt og vil ligge intill Mike.

Nå holder jeg på å skrive en novelle her. Lasse er bare 8 mnd og som valper flest tenker jeg. Sover, promper, spiser, gjør fra seg og en hel haug med morsome raptuser

Noen mellom Lillehammer og Tønsberg som kunne tenke seg å passe han disse dagene?

10471191_10152095129137581_3812217618304

10394478_10152040379052581_4387286229721


10177359_10152053207247581_8497237560520

10460366_10152058844127581_1683883281636

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...