Gå til innhold
Hundesonen.no

Tiko og Synne sin dag


SynneWoll
 Share

Recommended Posts

Skal prøve meg på min første EFIT :D Ikke at vi hadde noen spennende dag i går men er jo kjekt å prøve. Syntes det er så kjekt å se de andre EFIT trådene!

Dagen starten i 8 tiden, etter dagens første tissetur må vi slappe av i sengen:

IMG_0489.jpg

Kl.9 var det tid for å orden på huset, og fant igjen noen sko som har vært savnet. De lå merkeligvis under alle klærene på soverommet:

IMG_0500.jpg

10: Etter mye sortering og rydding, fant jeg ut at det blir mye klesvask fremover. ( ikke se på fargen på badet, det skal heldigvis oppusses nå i sommer)

IMG_0496.jpg

11: Så var det resten av huset, og etter en liten stund var alle gulvene rene og pene:

IMG_0502.jpg

12: Første klesvask er ferdig og hengt opp:

IMG_0504.jpg

13: Ut på tur i marken med Tiko:

IMG_0409.jpg

14: Fortsatt på tur :

IMG_0407-1.jpg

15: En som er sliten etter turen :P Og da bestemmer jeg meg for å lage en dyne til buret hannes, sånn han skal få ligge godt

IMG_0492.jpg

16: Innser at det var en dundyne og det ikke var lurt å klippe den ute på terassen i vind. Nå er hele øyen her fylt i fjær :innocent:

IMG_0498.jpg

17: Etter mye banning og styr, fikk jeg den inn i stuen, ferdig limt, men hadde vist ikke limt godtnok så hele stuen er full av hvite fjær :innocent: Men den ble ferdig!

IMG_0499.jpg

18: Etter en etterlengtet middag, var det tissetur igjen, selv om kanskje han ikke heeelt var klar for det?

IMG_0432.jpg

19: Familien er samlet for å få litt snacks!

IMG_0147.jpg

20: Kveldskos i sofaen:

IMG_0376.jpg

21: En som er blitt veldig trøtt:

IMG_0384.jpg

22: Vet ikke om han vil leke eller sove?

IMG_0240.jpg

23: Sier god natt til mine to småtroll som har funnet seg til rette utenfor inngangdøren:

IMG_0227.jpg

Det var vår 1 juli! :D

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...