Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en 2 år gammel omplasseringshund som er blanding av Bichon Frise og Jack Russel terrier. Vi har hatt han nå i en måned og i begynnelsen så markerte han seg inne noen ganger og regna med at det var helt normalt men nå så blir det bare værre. Han er alene hele dagen, men har også merket at hvis vi er borte i 2 timer og kommer hjem så har han også tisset rundt om i stua og i gangen.

Får aldri tatt han på fersken, men når vi snakker til han når vi kommer hjem så skjønner han at han har gjort noe galt.

Er det noe jeg kan gjøre for at han skal slutte med dette?

Skrevet

Gratulerer med ny hund!

Først og fremst: Hunden skjønner ikke at han har gjort noe galt. I hundens øyne er det ingenting "galt" med det han gjør. Han reagerer nok heller på deres (ubevisste) kroppspråk og tonefall, og sender dere dempende signaler som det kan være lett for oss og tolke som "unnskyldning".

Er det markering eller er det ren tissing? En utrygg hund som kommer til et nytt sted kan markere i begynnelsen for og føle seg hjemme. Virker han litt usikker til vanlig? Har han hatt en veterinærsjekk for og være sikker på at alt er i orden? Vet du om han var husren der han bodde før? :)

  • Like 1
Skrevet

Det er kun markering for det er masse små flekker overalt. Han har også kunn flyttet to hus vekk fra der han er oppvokst så er ikke et uvant sted å være. Bare et annet hus.

Han virker ikke usikker i det hele tatt, virker som han har tatt seg godt til rette på den mnd vi har hatt han for han skal ikke hjem til det gamle huset i det hele tatt når vi går tur.

Han har vært helt husren der han var før ?

Skrevet

Det og bli tatt fra sitt vante hjem og plassert i et nytt hus kan være stressende for en hund selv om nabolaget er det samme. :)

Du kan ta en tur til dyrlegen og ta en sjekk på ham hvis det ikke går over.

Skrevet

Ja, men han var jo rolig her inne fra første stund han kom hit og skulle ikke tilbake igjen og er fortsatt like rolig men vet jo ikke åssen han er når han er hjemme alene da ?

Skrevet

Kjenner noen som hadde samme problem med en omplasseringshund. Han markerte når han var alene hjemme. De laget en hundegård av kompostbinger midt på guvlet, så han ikke var inntil vegger, stoler o.l. som han ellers ville markert på. Der fikk han være når de ikke var hjemme, og det hjalp på problemet. Det tok riktignok mange måneder, men nå er han løs i hele huset, uten at han har behov for å markere på noe.

Skrevet

Takk for rådet, problemet med han er at han hopper over det hvis det ikke er høyt nok og da må vi bygge det opp til taket.

Skrevet

Takk for rådet, problemet med han er at han hopper over det hvis det ikke er høyt nok og da må vi bygge det opp til taket.

Kjøp et stort stretchlaken og tre over

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...