Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På lørdag kom valpis nordover, en herlig krabat som fortsatt står navnløs :-P

Så trygg og god valp, gir seg blanker i biler som kjører forbi og ellers det som måtte skje. Syns visst katta er noe merkelig i fasongen, men kanskje ikke så rart da han aldri hadde hilst på katter før han kom hit. Heldigvis har vi en veldig grei katt som tillater nyskjerrige valper som tester ut om hun er en levende pipeleke eller noe annet spennende :D

Vi har valper som er halvsøsken av valpis og var litt spente på hvordan det skulle gå, men av en eller annen merkelig grunn syns mamma Lykke at det er helt greit at også valpis får lov til å ligge i kassa sammen med dem innimellom.

Den første natta gikk strålende, han lå i bur i stua og tenkte jeg måtte bare prøve det. Stille var det, og våknet til liv da 3 åringen og jeg sto opp. Rett ut på do, leke litt, og så sove videre. Sett bort fra at han prøvde å kverke forsterkeren til sambo må jeg si han er ganske perfekt :D:wub:

IMG_4935_zps0341cd89.jpg

-5445_zps7e91c3b3.jpg

_MG_5117_zps92ffcfe6.jpg

-1_zps3c8df0b2.jpg

jkjkjkkj_zps007b51ad.jpg

IMG_4906JPGhhh_zps7befc273.jpg

IMG_4888_zps9d4235e1.jpg

Valpis og broren sin:

IMG_4875JPGfff_zps242d16c0.jpg

IMG_4870_zps9bdd5045.jpg

IMG_4865_zps453c4cb0.jpg

gdf_zps29714a31.jpg

6767_zps67145215.jpg

43434_zps687b1cbe.jpg

dfsdfdf_zpsa1b1867c.jpg

IMG_5419_zps1ce03d70.jpg

Håper dere liker bildene!

Også tar jeg veldig gjerne mot navneforslag til valpis!

  • Like 13
Skrevet

Liker bildene veldig jeg :D Kjempefine! Og for en skjønning dere har hentet :wub: Måtte le litt når du skrev at han har fått lov til å ligge litt i valpekassa også :D

  • Like 1
Skrevet

Søting :wub:

Navneforslag:

FAIZ فائز m Arabic
Means "victorious" in Arabic.

FARIS فارس m Arabic, Bosnian

Means "knight" in Arabic.

FIHR m Arabic

Means "stone pestle" in Arabic. This was the name of a great-grandfather of Muhammad.

FIKRI فكريّ m Arabic

Means "intellectual" in Arabic.

ISA (1) عيسى m Arabic

Arabic form of JESUS

KAMAL (1) كمال m Arabic
Means "perfection" in Arabic.

MUNIR منير m Arabic

Means "bright, shining" in Arabic.

RABI ربيع m Arabic

Means "springtime" in Arabic.

RAFIQ رفيق m Arabic

Means either "friend" or "gentle" in Arabic.

SAFI صفيّ m Arabic

Means "pure" in Arabic.

SALIM سليم m Arabic

Means "safe", derived from Arabic سلم (salima) "to be safe".

SHIHAB شهاب m Arabic

Means "shooting star, meteor" in Arabic.

SULTAN سلطان m Arabic

Means "ruler, king, sultan" in Arabic.

YAHYA يحيى m Arabic, Turkish

Arabic and Turkish form of Yochanan (see JOHN).

ZAIN زين m Arabic

Variant transcription of ZAYN

ZIA ضياء m Arabic
Variant transcription of ZIYA

Haha, når jeg først begynner med navneforslag så tar jeg helt av! :lol: Jeg syns spesielt Kamal kunne passet han :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Må være noe av det vakreste jeg har sett på lenge :wub:

Begynner virkelig å falle for whippeter jeg...

  • Like 1
Skrevet

Tuuusen takk! Den beige lille drømmen min er endelig en realitet... Lillegull er bare så herlig!

Idag gikk vi en liten tur ned i boligfeltet og på fotballbanen, og lillegull gikk løs hele turen uten problem. Pissa på rommet til 3 åringen, stjelt ei truse (japp, skitten... MENS vi hadde besøk) og han har smugspist av maten til valpisene på 3 uker. Alt som normal, med andre ord :P

Navn har han også fått etter mye om og men. Det ble Pixel, som i megapixel :D

_MG_5041_zps0f6e4550.jpg

IMG_5491_zps0c23df95.jpg

_MG_5048_zps7bfc22b5.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...