Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finnes det noen standard kjøpekontrakt ved omplassering av voksen hund?

Hvordan gjør man det med eierskifte? Hunden er norskoppdrettet, er norskregistrert, har norsk eier. Men hundens opplysninger er også registrert i SKK. Hunden blir enten boende i Norge eller flytter til Sverige. Det er særlig det siste tilfellet jeg er interessert i - må eierskifte i det tilfellet registreres i NKK først og så i SKK, f.eks.? Og kan hundens norske helseresultater overføres til svenske Hunddata på noe vis?

Hva er vanlig ved omplassering når det gjelder prøvetid? Har man prøvetid, i så fall hvor lenge? Betaler kjøper hele summen for hunden med en gang og får evt summen tilbake igjen hvis hunden leveres tilbake?

Skrevet

Om jeg ikke husker feil brukte jeg nkk sin kjøpskontrakt når jeg omplasserte Nala.

De betalte hele kjøpesummen når de overtok hunden. ingen prøvetid.

Det andre du spør om vet jeg ikke.

Skrevet

Vi hadde Zenta på prøve i to mnd egentlig. Men hun ble i fem, og da fikk vi levere henne tilbake fordi hun og Nora ikke gikk så bra ilag. Vi betalte for henne da vi henta henne og fikk det tilbake da vi leverte henne tilbake. Vet ikke hva som er vanlig :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Om hunden allerede er i svenske systemet kommer vel kun helseresultater inn der dersom hunden går i avl. Var i alle fall svaret jeg fikk da jeg forsøkte å få de reg siden hunden opprinnelig er svensk...

Guest Michellus
Skrevet

Brukte NKKs kjøpskontrakt da vi hentet Alice samt tok med eierskifte som ble signert og sendt inn. Hvordan det fungerer om man skal omplassere til Sverige, er jeg usikker på.

Skrevet

Jeg brukte NKKs kjøpekontrakt da jeg omplasserte hund. Og la til at hvis det oppstod noe de lurte på kunne de kontakte meg. Ev om det ikke fungerte. De ønsket ikke prøvetid, men om de hadde ønsket det hadde de fått det.

Guest Jonna
Skrevet

NKK's kjøpekontrakt, også skriver du på tillegssiden.

Hunden må omregistreres i Norge til kjøper, når kjøper får papirene må hun selv omregistrere den til SKK.

Print ut fra min side HD/AD resultatene og når Geo omregistreres blir resultatene lagt inn som utenlanskrøntget resultat.

Dette er feks en hund som ikke har gått i avl i Sverige, men flyttet dit:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...