Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finnes det noen standard kjøpekontrakt ved omplassering av voksen hund?

Hvordan gjør man det med eierskifte? Hunden er norskoppdrettet, er norskregistrert, har norsk eier. Men hundens opplysninger er også registrert i SKK. Hunden blir enten boende i Norge eller flytter til Sverige. Det er særlig det siste tilfellet jeg er interessert i - må eierskifte i det tilfellet registreres i NKK først og så i SKK, f.eks.? Og kan hundens norske helseresultater overføres til svenske Hunddata på noe vis?

Hva er vanlig ved omplassering når det gjelder prøvetid? Har man prøvetid, i så fall hvor lenge? Betaler kjøper hele summen for hunden med en gang og får evt summen tilbake igjen hvis hunden leveres tilbake?

Skrevet

Om jeg ikke husker feil brukte jeg nkk sin kjøpskontrakt når jeg omplasserte Nala.

De betalte hele kjøpesummen når de overtok hunden. ingen prøvetid.

Det andre du spør om vet jeg ikke.

Skrevet

Vi hadde Zenta på prøve i to mnd egentlig. Men hun ble i fem, og da fikk vi levere henne tilbake fordi hun og Nora ikke gikk så bra ilag. Vi betalte for henne da vi henta henne og fikk det tilbake da vi leverte henne tilbake. Vet ikke hva som er vanlig :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Om hunden allerede er i svenske systemet kommer vel kun helseresultater inn der dersom hunden går i avl. Var i alle fall svaret jeg fikk da jeg forsøkte å få de reg siden hunden opprinnelig er svensk...

Guest Michellus
Skrevet

Brukte NKKs kjøpskontrakt da vi hentet Alice samt tok med eierskifte som ble signert og sendt inn. Hvordan det fungerer om man skal omplassere til Sverige, er jeg usikker på.

Skrevet

Jeg brukte NKKs kjøpekontrakt da jeg omplasserte hund. Og la til at hvis det oppstod noe de lurte på kunne de kontakte meg. Ev om det ikke fungerte. De ønsket ikke prøvetid, men om de hadde ønsket det hadde de fått det.

Guest Jonna
Skrevet

NKK's kjøpekontrakt, også skriver du på tillegssiden.

Hunden må omregistreres i Norge til kjøper, når kjøper får papirene må hun selv omregistrere den til SKK.

Print ut fra min side HD/AD resultatene og når Geo omregistreres blir resultatene lagt inn som utenlanskrøntget resultat.

Dette er feks en hund som ikke har gått i avl i Sverige, men flyttet dit:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...