Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg lurer på om er det noen som har lyst til å parre 2 franske bulldoger?

Jeg har en svart fransk bulldog(han) 2åring med stamtavle og alt som trenger.

Om noen er interessert ta gjerne kontakt med meg her eller 47730241

Trondheim og omroder :)!

post-13389-0-14188600-1404049219.jpg

post-13389-0-17454800-1404049233_thumb.j

post-13389-0-77492700-1404049235_thumb.j

Skrevet

Du burde kanskje nevne noe om hvilke linjer hunden din er fra, om den er sjekket for sykdommer og tatt helsesjekker(og hva resultatene var) og ikke minst hvorfor hannen din burde bli avlet på? :)

  • Like 4
Skrevet

Om den har arvelige sykdommer/lidelser - bør den da ikke brukes i avl eller holder det med at man vet at den er bærer?

Hvis man ved tester vet at en hund er bærer kan man fint bruke disse i avl med en man med sikkerhet vet er fri. Dette forutsetter jo DNA-test da. Har man ikke DNA-test må man tenke på hvor sannsynlig er det at hunden er bærer og finne en som sannsynligvis er fri gitt at hunden er så bra at man vil ta risikoen. Dette forutsetter full åpenhet til valpekjøpere så klart.

  • Like 1
Guest Bølla
Skrevet

Hvorfor vil du parre en så ung hannhund da? Føler du at han er helt utviklet mentalt sett og har gode nok mentale egenskaper og gemytt til å kunne gå i avl? Og ikke minst, i en så sykdomsbefengt rase er det greit å vente noen år (spesielt med hannene) så man får en klarere oversikt over det eventuelle sykdomsbildet.

Guest Gråtass
Skrevet

Dette er en tråd for hundeprat. Om du ønsker en annonse for hunden din anbefaler jeg kjøp og salg delen av forumet.

Sent from my ST27i using Trapatalk 2

Skrevet

Om den har arvelige sykdommer/lidelser - bør den da ikke brukes i avl eller holder det med at man vet at den er bærer?

Jeg ser @Line allerede har svart på spørsmålet, og jeg er veldig enig med henne :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...