Gå til innhold
Hundesonen.no

Reservere flybur til hunden?


Recommended Posts

Heihei!

Jeg får en liten golden-gutt i slutten av august, og hadde nettopp en samtale med oppdretter om hva jeg trenger. Jeg nevnte at jeg ville kjøpe bur han kan reise i fly med, så han blir kjent med det før vi skal ut og reise (bare en liten tur, Bergen-Oslo) til jul. Hun sa da at "Nei, det er det ikke noe vits i, det går helt fint an å reservere et bur ombord i flyet, det har vi alltid gjort når vi har flydd inn hunder til paring." Det fikk meg til å stusse litt, for jeg har lest side opp og side ned om å reise med hund (litt nervøs kan man si), om bur til hund, og har ikke lest dette et eneste sted. Så jeg bare lurer på om noen av dere har hørt om dette før, og eventuelt har noen erfaring med det? Og hvilke flyselskap som dekker dette?

Skal forresten fly med han når jeg skal ta han med hjem første gang, men da får jeg låne stoffbur av oppdretter så jeg kan ha han i kabinen :)

Dette er forresten min første hund, så det er derfor jeg er helt grønn på sånne ting.

På forhånd takk for svar! :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Hvor er hunden fra?

Jeg tror kanskje du har misforstått oppdrettere, hun mente sikkert at dere må reservere plass til hunden på flyet, og deretter bare dra. Og ja - du må ha bur, og nei - man reserverer ikke bur. Hun har GARANTERT ment at du reserverer plass til bur på flyet.

Om hunden din er fra alle andre land enn Sverige så må den nå være rabiesvaksinert før den kommer til Norge, og den vaksinen kan den ikke få før den er 12 uker, og så må det gå 21 dager etter det igjen før den kan komme til Norge - da er den valpen ALTFOR stor til å være i cabinen, da må den fly som bagasje.

Er den 8 uker - så burde det gå akkurat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har jeg aldri hørt om. Ser du for deg at du kan få bruk for det så ville jeg like gjerne begynt å se etter bur nå. Slikt utstyr holder seg jo, så det gjør jo ingen ting om det ikke blir brukt så ofte. Og starter du å lete nå så kanskje du finner et brukt et til en rimelig penge, så slipper du å kjøpe nytt til fullpris :)

Edit: Og har du bur selv så slipper du å være avhengig av å få låne av andre/flyplassen (om de har), litt kjipt om det ikke finnes noen tilgjengelige du kan låne om/når du trenger det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...